Insolventa Euroins

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Problemele sunt urmatoarele in sistemul de asigurari, ca doar lucrez pentru ei:
    - cei care au masini, abia au bani de RCA. Deci, reduc costurile ca sa vanda
    - suntem indisciplinati in trafic
    - vrem doar lucrari de super calitate, la costuri foarte mari, ca doar na "am platit domne' si imi parvine", pardon mi se cuvine
    - service-uri auto ce umfla preturile
    - furtul din sistem
    Evident ca la un moment dat se duce dracului totul, ca doar n-are cum sa mearga cand toata lumea fura.

    Si daca lucreaza cu Euroins, ce? Si daca e broker, ce? Ce treaba aveti voi cu reptila? El este unul de miile de persoane ce vinde RCA-uri.
    Vreti sa fie siguranta la RCA si sa nu se mai intample lucruri nasoale? Cumparati RCA-ul cel mai scump!!!!
    E ca si cum ai merge intr-un bar, ceri apa plata si te-astepti sa fie sampanie. Iar apoi intra altii, cumpara toti apa si cer sampanie.
    Fratilor, sampanie la pret de apa nu exista!!!

    @leutule: eu sunt unul dintre cei ce lucreaza in sistemul de asigurari. Nu conteaza pentru ce firma/firme lucrez. Important este ca sunt foarte multe nereguli in foarte multe dosare, ca doar le vad zi de zi.
    Cati dintre voi nu si-au vopsit toata bara, ca doar na, merge si asa.
    Cati dintre voi nu si-au schimbat bara cu alt model, ca doar merge si asa.
    Hai sa nu strigam hotul, cand hotia e chiar la noi.

    Eu cand vad nereguli, anunt POLITIA! Deci, mare atentie, pt ca atunci chiar nu se mai vede niciun ban, ba chiar va si treziti (cei ce fac "smecherii") cu somatii.
    Si am cazuri garla.
    Acum nu mai merge sa se fure chiar asa!
    Last edited by Cezar; 3 September 2013, 23:29.

    Comment


    • #47
      Tot ce spui e relativ.

      Vorbesti doar de incorectitudini din partea asiguratilor dar astea au loc pentru ca li se permite din cauza proastei organizari a sistemului de asigurari in raport cu service-urile insa nu spui nimic de "corectitudinea" brockerilor inca de la momentul incheierii politei - "si aici sunt cazuri garla" si este o "transparenta totala".

      Vreti sa fie siguranta la RCA si sa nu se mai intample lucruri nasoale? Cumparati RCA-ul cel mai scump!!!!
      Cu ce te-ajuta daca faci RCA-ul cel mai scump si te loveste unul cu RCA-ul cel mai ieftin?
      Cine e de vina ca exista si polite ieftine? faceti-le pe toate scumpe pentru ca oricum trebuiesc platite.
      Ce vina am eu ca service-urile umfla preturile? - asta nu e tot dovada unei proaste colaborari? - sau nu ne spui tot adevarul?

      - vrem doar lucrari de super calitate, la costuri foarte mari, ca doar na "am platit domne' si imi parvine", pardon mi se cuvine
      Asta este replica de CASCO nu de RCA, la RCA nu primesti ceea ce ai platit tu ci primesti ceea ce a platit altul - dupa cum ti-e norocul.

      Eu cand vad nereguli, anunt POLITIA!
      Foarte bine ca sesizezi POLITIA cand descoperi nereguli din partea asiguratilor dar o sesizezi si cand descoperi nereguli din "interior"? si sa nu spui ca nu sunt atata timp cat aduci aminte de:
      - furtul din sistem
      Evident ca la un moment dat se duce dracului totul, ca doar n-are cum sa mearga cand toata lumea fura.

      Comment


      • #48
        Daca Euroins vede peste tot numai fraude din partea clientilor, insemana ca astia de Allianz, Groupama, Generali sunt niste fraieri, ca au daunatorul obicei (pentru bugetul lor) sa plateasca devizele, ba chiar la timp.

        Noroc de aia de la Euroins ca mai curata sistemul, ca pe baza Allianz, Groupama, Generali am avea numai clienti multumiti. Aaaaa, si infractori pe deasupra, ca inseala sistemul de asigurari chipurile, cerandu-si dreptul de a avea masina cum era inainte de accident.

        Comment


        • #49
          Originally posted by TM80MAT View Post
          Ia spune lumii unde lucrezi tu domnule Reptila . Te rog . Sau sa le zic eu ? Ai lucrat sau inca lucrezi la Euroins ? Te invit . Ai putine demintate si recunoaste .
          Frumoooos ... cand m-ai sumat sa te ajut cu dauna ... pagubitul tipic..

          Sent from my LG-E730 using Forum Runner

          Originally posted by leutzul View Post
          Reptila daca lucrezi la ei sau esti colaborator este CLAR, cine se aseamana se aduna, zice o vorba din popor !
          Ce este asa CLAR. ?!?

          Sent from my LG-E730 using Forum Runner
          Last edited by reptila; 4 September 2013, 09:17. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic
          Experienta in asigurari de peste 5 ani.

          Comment


          • #50
            @cromatic: misto rationament
            Daca tu iti faci RCA scump, si altii fac la fel, cine pe cine loveste? Nu scump pe scump?

            Sesizez POLITIA cand vad FALSURI si FRAUDE! Asiguratorii de aceea nu platesc stimabile, pentru ca au rata de furt foarte mare. De unde pana mea sa plateasca cand RCA-ul este ieftin si furturile sunt mari?
            Majoritatea cred ca ei nu platesc pentru ca-si umplu buzunarele, ceea ce este total fals. Cu cat se extinde plata, cu atat devine mai scump de platit ulterior.

            @mr.k: habar n-ai despre ce vorbesti. Tu ai idee ce face Allianz?
            De Generali vad ca n-ai habar, pentru ca era sa-si ia catrafusele din Romania, iar tu il dai exemplu ca fiind un asigurator bun.

            Comment


            • #51
              Ce face Allianz?

              Eu nu stiu cazuri cand Allianz sa fi refuzat nejustificat decontarea. Valabil si la Groupama si la Generali.
              Am fi naivi sa credem ca firmele de asigurari nu dorm noaptea pentru a ne asigura noua tot binele din lume.

              Cand alegi o firma pentru a incheia o asigurare, alegi raul cel mai mic.
              Last edited by mr.K; 4 September 2013, 11:59. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #52
                Originally posted by Cezar View Post
                Daca tu iti faci RCA scump, si altii fac la fel, cine pe cine loveste? Nu scump pe scump?
                Razi mata da' razi degeaba.
                Ca sa se poata realiza ceea ce spui tu ar trebui ca toate politele sa fie de aceeasi valoare. Atata timp cat exista si polite ieftine pe langa cele scumpe niciodata nu se vor cumpara numai polite scumpe d-aia am spus sa le aliniati pe toate ca toata lumea sa cumpere acelasi produs.
                Datorita faptului ca la RCA nu primesti ceea ce platesti, lumea cumpara RCA ieftin insa problema asta se poate rezolva intr-un mod foarte convenabil si simplu: ce-ar fi daca polita RCA ar avea acelasi regim ca si polita CASCO? adica firma la care platesti tot aia sa te despagubeasca in cazul unor eventuale pagube si sa vedem atunci cati vor mai alege RCA-ul cel mai ieftin si firme gen Carpatica, Euroins, etc ? De ce nu se face asta? pentru ca nu se doreste ca lucrurile sa mearga cum trebuie...


                Asiguratorii de aceea nu platesc stimabile, pentru ca au rata de furt foarte mare.
                Pai si cine anume fura stimabile? fura asiguratul din sistem? - eu nu cred.

                Problemele adevarate trebuie sa le cautati tot in interiorul sistemului vostru, atata timp cat nu sunteti corecti intre voi nu o sa puteti fi corecti nici cu asiguratul...

                Precum am spus - totul e relativ.
                Last edited by Cromatic; 4 September 2013, 12:41.

                Comment


                • #53
                  Euroins

                  Originally posted by reptila View Post
                  Frumoooos ... cand m-ai sumat sa te ajut cu dauna ... pagubitul tipic..
                  Cand m-ai ajutat ? Cand te-am sunat , nu mi-ai zis absolut nimic.Nu m-ai ajutat cu nimic. Aceste spuse pot fi confirmate alti colegi din LC TM. In schimb Euroins-ul o angajat un inspector de dinamica care avea ca tema de casa , sa ma scoata pe mine vinovat . Asta chiar daca aveam proces verbal de la politie ca eu eram nevinovat . Am fost sugerat de catre CSA sa dau firma in judecata . Am renuntat sa va dau in judecata si mi-am facut masina pe banii mei . Frumos nu ?La vremea respectiva eram mai tanar . Paguba era estimata la 8900 ron . Deci trebuia sa platesc atat avocati , proces si reparatia masinii intr-un service autorizat . Plus ca procesele dureaza pana la 2 ani din cate am inteles . Asa ca am ales sa repar masina pe banii mei . FRUMOS . NU ?

                  Asta e firma pe care o reprezinti si o aperi . Cinste . Oricum te-ai remarcat deja in aceasta comunitate .

                  Numa bine
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by TM80MAT View Post

                    Cand m-ai ajutat ? Cand te-am sunat , nu mi-ai zis absolut nimic.Nu m-ai ajutat cu nimic. Aceste spuse pot fi confirmate alti colegi din LC TM. In schimb Euroins-ul o angajat un inspector de dinamica care avea ca tema de casa , sa ma scoata pe mine vinovat . Asta chiar daca aveam proces verbal de la politie ca eu eram nevinovat . Am fost sugerat de catre CSA sa dau firma in judecata . Am renuntat sa va dau in judecata si mi-am facut masina pe banii mei . Frumos nu ?La vremea respectiva eram mai tanar . Paguba era estimata la 8900 ron . Deci trebuia sa platesc atat avocati , proces si reparatia masinii intr-un service autorizat . Plus ca procesele dureaza pana la 2 ani din cate am inteles . Asa ca am ales sa repar masina pe banii mei . FRUMOS . NU ?

                    Asta e firma pe care o reprezinti si o aperi . Cinste . Oricum te-ai remarcat deja in aceasta comunitate .

                    Numa bine
                    Foarte interesant , pv politie , reparatie din buzunar propriu...bine zis mai "tanar"... nici macar nu ai deschis un dosar de dauna nu stiu de ce te plangi...

                    Sent from my LG-E730 using Forum Runner
                    sigpic
                    Experienta in asigurari de peste 5 ani.

                    Comment


                    • #55
                      Thread-ul se inchide, din motivele invocate mai sus. Daca aveti ceva de impartit, folositi PM!
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Cromatic View Post
                        Razi mata da' razi degeaba.
                        Ca sa se poata realiza ceea ce spui tu ar trebui ca toate politele sa fie de aceeasi valoare. Atata timp cat exista si polite ieftine pe langa cele scumpe niciodata nu se vor cumpara numai polite scumpe d-aia am spus sa le aliniati pe toate ca toata lumea sa cumpere acelasi produs.
                        Datorita faptului ca la RCA nu primesti ceea ce platesti, lumea cumpara RCA ieftin insa problema asta se poate rezolva intr-un mod foarte convenabil si simplu: ce-ar fi daca polita RCA ar avea acelasi regim ca si polita CASCO? adica firma la care platesti tot aia sa te despagubeasca in cazul unor eventuale pagube si sa vedem atunci cati vor mai alege RCA-ul cel mai ieftin si firme gen Carpatica, Euroins, etc ? De ce nu se face asta? pentru ca nu se doreste ca lucrurile sa mearga cum trebuie...


                        Pai si cine anume fura stimabile? fura asiguratul din sistem? - eu nu cred.

                        Problemele adevarate trebuie sa le cautati tot in interiorul sistemului vostru, atata timp cat nu sunteti corecti intre voi nu o sa puteti fi corecti nici cu asiguratul...

                        Precum am spus - totul e relativ.

                        Nu ai cum sa introduci un RCA cu regim de CASCO, inca. Toleranta pentru accidente ar fi prea mare. Ceva se va modifica, insa nu acum.

                        Carpatica acum plateste si va fi una dintre firmele bune.

                        Toata lumea vrea ca lucrurile sa mearga cum trebuie, nu inteleg de ce crezi ca cei ce vor sa faca bani vor sa-i faca lovindu-se de multe hopuri.

                        Da, si asiguratul fura din sistem!!! Tu nu crezi si nu stii, e partea a 2 a. Insa 60% din toate regresele din Bucuresti merg prin firma mea. Eu cred ca stiu despre ce vorbesc.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google