Curatat Injectoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Curatat Injectoare

    a curatat cineva injectoarele la 1.6 mpi?

  • #2
    da eu , am confectionat instalatia si am cumparat spray de curatat carbutatoare....

    Comment


    • #3
      Nu cred ca trebuie sa iti confectionezi o instalatie pentru a curata injectoarele masinii personale, nu cred ca costa prea mult la service-uri dar nu prea pricep ce te-a determinat sa iei aceasta decizie? Hotararea asta o iau de obicei mecanicii prosti care nu reusesc sa rezolve problemele de alimentare ale masinii si dau vina direct pe injectoare cand, de regula, pentru galgaitul motorului exista metode de diagnoza care te scot din rahat repede si elegant.

      Comment


      • #4
        Injectoarele de benzina din noua generatie nu se preteaza la curatat,dupa curatire incep sa curga,in alta ordine de ideii un ijector curatat ajunge la 70-80% din performantele unui ijector nou iar pretul unui injector nou in comparatie cu pretul de curatire a celui de pe masina nu se merita.

        Comment


        • #5
          kivu, cum ai ajuns la concluzia ca trebuie sa cureti injectoarele? Sau ai intrebat doar asa, de curiozitate?
          [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

          Comment


          • #6
            la mpi nu ai treaba cu injectoarele baga benzina buna da-i turatie mare si totul o sa fie bine

            Comment


            • #7
              Subscriu si eu parerii majoritatii celor care au postat, legat de curatarea injectoarelor la benzinar; o treaba uneori inutila, doar pentru confortul psihic (parca trage mai bine, dupa )
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #8
                Eu sunt curios daca pt 1.2 16v trebuie sa zic..la....50k km sa bagam la un plin o solutie de curatat injectoarele...?

                Adica se recomanda acest lucru ? sau nu e nevoie de asa ceva ?
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • #9
                  Mentin parerea expusa acu' ~ 1 an, in postul de mai sus, legata de curatarea injectoarelor la benzinare; NU este nevoie.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google