Unde Va Faceti Reviziile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by dj base View Post
    La autocardo nu au nimic impotriva daca ai tu piese de schimb chiar daca esti in garantie, si eu mai am garantie inca 18 luni
    da cat am fost in garantie asa faceam si eu , duceam toate piesle si manopera o plateam la negru
    sigpic #

    Comment


    • #17
      si piese mai ieftine is la promotor in comparatie cu ciclop
      sigpic

      Comment


      • #18
        da, dar si mai eftine sunt la firmele care distribuie piese pe la service,cum ar fi Autotal, Unix,etc
        sigpic #

        Comment


        • #19
          Ce este ieftin nu este si bun, chiar daca faci o economie destul de insemnata, o sa faci "reparatia" mai des. Cauta un compromis, nici cel mai ieftin dar nici cel mai scump, care de obicei este de origine.
          Revizii si dupa ce am iesit din garantie la AUTO OVAROM, sau vis a vis de ei, in curte la cei cu parbrizele, la AUTO LCD.
          Am intrebat de pret, mi-a convenit si totul e ok. Plus ca si cunosteam o parte din oameni, au plecat de la AUTO EUROPA......

          Comment


          • #20
            sunt de acord dar nu ma refeream la piesele cele mai eftine , ci ex. filtru aer mann este (posibil)mai eftin de la Autototal sau unix decat la autoovarom.
            sigpic #

            Comment


            • #21
              Drept ii ce spui dumneavoastra
              Dar uneori la revizii mai trebuie sa schimbi si altceva in afara de consumabile.
              Eu unul am colaborat bine si cu Auto Ovarom si cu Auto LCD.
              Nu m-am simtit pacalit, de aia am si adus in discutiie numele lor.
              Am auzit ca si acolo s-a mai intamplat cate ceva, dar cred ca e si in functie de cum asteptam noi sa se comporte cu "copilu`" nostru, adica cu masina.
              Am umblat si le vecinii nostri din Ungaria pe la service si vreau sa spun ca nu prea au fost diferente mari, intre cum au umblat ei cu masina si cum umbla cei pe care i-am pomenit. Si nu am fost cu Loganul dincolo la service, ci cu Audi si Jeep.
              Aici putem discuta cel putin o saptamana si nu ne vom apropia de final.
              Pretul a diferit cu mult, a fost mai mic fata de cel din Ro, de la reprezentantele celor 2 masini mai sus pomenite, dar se zice ca, calitatea e mai buna. NU STIU. NU am putut sa intru in service, si nu am vazut ce si cum fac.
              Deci, pt final, mai repet, CONTEAZA MULT SI CE ASTEPTAM NOI DE LA SERVICE.
              Vrem o cafea mocca, un tv sa ne uitam la meci, acces liber in service?
              Deci in functie de multe chestii nevinovate luam decizia si ne dam cu parerea.

              Comment


              • #22
                A fost cineva la Luca Autoservice de pe Bogdanestilor? Sunt curioasa de preturi si calitatea manoperei in special... ca de intrat in service ma descurc singura.. nu o data am intrat pe geam cand m-au scos pe usa si fiind fetita nu prea intampin dificultati!
                You should never drive faster than your guardian angel can fly..!

                Comment


                • #23
                  O intrebare pentru colegii de forum,vreau sa fac unghiul de fuga, stiu ca este un service in spate la staionul CFR stie cineva daca is OK? Si inca o chestie.. ce parere aveti de produsele comercializate de cei de la Pajura ? cica au piese originale dar imi par mult prea ieftine, de exemplu un capat de bara de origine la ei costa 85 lei iar TRW 83.

                  Comment


                  • #24
                    daca vrei piese buna, ia de la daciashop (adica dsign sau soran), cosmin_uau sau kelburtos.
                    Pentru unghi de fuga, mergi la nexxon pe calea aradului

                    Comment


                    • #25
                      Multumesc pentru propunere, o sa merg sa-mi fac o programare la ei, capatul de bara pe care l-am luat e fabricat de TRW, stiu ca is destul de bune, sper sa nu ma insel in aceasta privinta.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google