Big Brother In Trafic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa inteleg ca pe pixda aia din z3 care vb. la telefon, n-au luat-o?



    Important Moderator or Administrator NotePoate iti corectezi si tu limbajul...ca nu suntem pe maidan...nu e prima data ...
    Last edited by valeriuciprian; 12 November 2013, 01:04.

    Comment


    • Ba da. Avea o masina de max 10.000 euro, deci nu e vreo mare scula.
      Plus ca nu inteleg revolta...
      Daca reusim sa ne vedem toti de lungul nasului in trafic, totul e ok.

      Pardon, 7000 euro
      Kojak incearca sa nu fii meltean, pt ca uite asa poate te face pixda aia taran sfeclit si te miri ulterior de ce.
      Last edited by Cezar; 12 November 2013, 02:26. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Prea putin....
        Cat despre aia cu Z3-ul, probabil isi aranja ori sedinta de la coafor, ori intalnirea de "munca" cu sponsorul, si nu a mai fost atenta la semafor.

        Comment


        • Z3 care de fapt era Z4.

          Aia tinea telefonul cu umarul pentru ca nu ar fi avut cum sa-l tina cu mana, deoarece avea in mana stanga o cafea. iar cu dreapta trebuia mai şchimbe si vitezele.

          Pe un prieten l-au oprit baietii, dupa ce au mers mai bine de 3 km in spatele lui. Dialog intre el si polistist:
          Pol.: buna seara! v-am oprit pentru ca ati incalcat prevederile codului rutier in care se specifica faptul ca trebuie tinuta cel putin o mana pe volan.
          Asta mergea cu o mana pe geam, ca un cocalar ce e.
          El: pai mana cealalta o tinem in permanenta pe volan.
          Pol.: nu aveati cum! vitezele cum le schimbati?
          El: am cutie automata...

          Last edited by vitriol; 12 November 2013, 14:17.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • D-aia e buna o hidramata un oraș...
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Z4 3.0 are cutia semiautomata. Dar nu cred ca aia e cauza de nu a vazut ca e rosu semaforul, pur si simplu e daltonista.

              Comment


              • Are semiautomata doar daca mai platesti niste bani in plus, pentru ca este o dotare optionala.

                Attached Files
                Last edited by vitriol; 12 November 2013, 14:23.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Ca sa ne clarificam, ne trebuie o imagine printre amortizoarele tipei, cu pedalierul.

                  Comment


                  • Originally posted by karlos12 View Post

                    Inteligenti si politistii, au pus-o pe aia din Seatul alb (min.2:05) sa opreasca pe trecerea de pietoni dupa care au oprit si masina neinscriptionata tot acolo.
                    Avem asemenea exemple destule.
                    "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                    Comment


                    • Originally posted by vitriol View Post
                      Pe un prieten l-au oprit baietii, dupa ce au mers mai bine de 3 km in spatele lui. Dialog intre el si polistist:
                      Pol.: buna seara! v-am oprit pentru ca ati incalcat prevederile codului rutier in care se specifica faptul ca trebuie tinuta cel putin o mana pe volan.
                      Asta mergea cu o mana pe geam, ca un cocalar ce e.
                      El: pai mana cealalta o tinem in permanenta pe volan.
                      Pol.: nu aveati cum! vitezele cum le schimbati?
                      El: am cutie automata...
                      Asta-i banc?
                      S-au terminat toate contraventiile de te opresc (mai nou?) gaborii daca nu tii doo maini pa volan, eventual si la 10 si 10...

                      Comment


                      • L-au oprit pentru ca era singurul pe strada la 3 dimineata si n-au gasit alt motiv. Dupa ce i-a spus ca e automata, replica politistului a fost "n-am stiut ca s-a pus cutie automata pe Octavia Combi 4x4".
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Pai pe mine m-au oprit acum 2 ani intr-o noapte, veneam de la fulger, de la parcul Carol. Eram cu un Astra inscris pe Cluj, era trecut de ora 01.00 AM si veneam dinspre autogara Filaret pe Trafic Greu. Am depășit o masina de politie (siguranță și încredere) iar la intersecția unde faci dreapta pe Trafic Greu, treci si peste liniile de tramvai. Semafor intermitent!! Cert este ca am fost oprit de echipajul pe care il depășisem pentru ca am trecut pe roșu si ca imi retine permisul! I-am spus că semaforul era intermitent si ca vreau sa merg inapoi sa vad eu ca ala se face rosu. Apoi ma luat cu tramvaiul, ca daca venea un tramvai?! La ora 1! I-am zis, "ai văzut mașina cu nr de Cluj si gata?" Iete buletinul, nascut si crescut pe strazile din București ))....a început să se fastaceasca, ca vezi doamne, ca cutare. ..sa am grijă pe viitor si au plecat. Spagari!

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                          Comment


                          • Originally posted by guestx View Post
                            Inteligenti si politistii, au pus-o pe aia din Seatul alb (min.2:05) sa opreasca pe trecerea de pietoni dupa care au oprit si masina neinscriptionata tot acolo.
                            Avem asemenea exemple destule.
                            da n.avea loc pietonul sa treaba sau spre bucuria lui ii trebuie tot spatiul intre garduri ?
                            sa`l duca domne in parcare la victoriei, sa`l amendeze corect.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Ca sa ne clarificam, ne trebuie o imagine printre amortizoarele tipei, cu pedalierul.
                              cred ca sunt d'alea sport care topaie la denivelari...sus-jos, sus-jos, sus-jos, sus-jos... pana te ia raul de miscare...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google