Probleme La Semnalizare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme La Semnalizare

    Buna seara ....
    Rog sfaturi de la voi....problema este ....
    Se da semnalizare stanga, in acel moment se mai aprinde pe bord in afara de martorul care arata ca semnalizarea merge (cel cu doua sageti stanga/dreapta) si martorul care arata ca becul de ceata de pe spate este aprins, ca si cum ar pune la masa . Face asa numai cand semnalizez stanga, pe dreapta nu face. Ar fi o legatura si cu faptul ca atunci cand schimb de pe faza lunga pe scurta am un timp mort (foarte scurt) adica e ca si cum as ramane cateva fractiuni de secunda fara lumina farurilor..!!!!!!!???
    Face pe undeva atingere???? Ar putea fi de la blocul de lumini ??????
    Astept un raspuns de la voi....multumesc anticipat si va doresc un AN NOU mai bun cu multa sanatate
    Lucretiu

  • #2
    Vezi ca nu ai masa la stopurile spate. Fa o proba, adica pune pe cineva sa dea semnalizare, sa apese pe frana si tu stai in spatele masinii si vezi ce si cum se aprinde (valabila treaba in special cu pozitiile aprinse, dar si fara). Daca se aprind anapoda inseamna ca nu ai masa si ca trebuie sa mai tragi o masa separat la fiecare tripla (stop spate). Asta am patit si eu si asa am rezolvat problema.
    sigpic

    Comment


    • #3
      masa insuficienta. curata pinii in care intra mufa de la stopul stanga (partea soferului). o sa vezi un pin mai oxidat decat ceilalti(pinul 2). ala trebuie curatat bine. daca tot nu rezolvi cauti in tutorialele lu Streulea si vezi cum sa-i tragi masa. spor la treaba si La multi ani !

      Comment


      • #4
        Uite AICI UN TUTORIAL intreg despre problema ta!

        AICI..mai ai inca un thread dedicat...spor la lectura!
        Asta se poate inchide...
        Last edited by Ivan Marian; 29 December 2013, 23:44.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google