Problema Cu Bordul La Logan.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Cu Bordul La Logan.

    salut! am o problema cu bordul la logan. se vede la stalpii care ajung la bord o deplasare a bordului in jos. se intelege mai bine din poze. 2008-dacia-logan-pick-up-10_600x0w1.jpg

    daca mai are cineva problema aceasta.. si cum se poate remedia.

  • #2
    Remontezi ornamentele stalpilor ca se clipseze bine acolo.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #3
      o sa incerc. dar si cand dau drumu la ventilatie si modific directia aerului pe parbriz imi merge foarte greu rotita aceea. cand o intorc pe parbriz parca ar fi blocata de ceva imi sare inapoi. masina a avut un eveniment rutier acum 4 ani. lovita pe partea dreapta fata si ma gandesc ca a poate de atunci a avut de suferit.. am atasat o poza cu aeratoarele unde este problema.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        nu e pus cablul de directionare(alb) bine.trebuie sa desfaci panoul de clima si sa-l rearanjezi. daca nu te descurci si ai drum prin dristor ti-l fac gratis.

        Comment


        • #5
          sa zicem ca sa rezolvat cu problema de la climatizare. dar bordul? sunt genul de persoana care nui plac lucrurile care nus la locul lor ) ca sa zic asa.

          Comment


          • #6
            Trebuia sa-ti cumperi un S 500 in cazul asta.

            Comment


            • #7
              nici chiar asa.

              Comment


              • #8
                Originally posted by alyntudor View Post
                masina a avut un eveniment rutier acum 4 ani. lovita pe partea dreapta fata si ma gandesc ca a poate de atunci a avut de suferit..
                Ti-ai dat singur raspunsul mai sus.

                Acum 2 intrebari..de 4 ani stai cu ea asa?...sau acum de curand ti-a "cazut" bordul?

                Comment


                • #9
                  asa a mers tata cu ea. acuma e a mea.

                  Comment


                  • #10
                    Păi dacă a mers cu ea aşa, înseamnă că bordul a fost deplasat de acum 4 ani de când a fost lovită.

                    Comment


                    • #11
                      deschizi usa, tragi de chedere pe partea din fata sa iasa de pe tabla. Apuci cu mana de ornamentele alea de pe stalpi si le declipsezi apoi le reclipsezi la loc, incepand de jos. Pui chederul la loc si inchizi usa.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • #12
                        Desfaci ornamentele de pe stalpi,dai chederele jos in portiunea bordului impingi bordul spre motor si incearca sa strangi suruburile cu cap torx,daca nu te pricepi cauta B 74 NYT furia blonda si acolo sunt poze cu ce trebuie sa faci si cum sa dai bordul jos,la tine nu e cazul de dat jos ci doar de strans,daca ai nelamuriri da-mi cate un PM ;)
                        Last edited by AGENTUL NYT; 5 January 2014, 23:47.
                        sigpic
                        Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                        pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google