Cum Las Loganu Mai Jos ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Las Loganu Mai Jos ?

    As dorii sa stiu si eu cum pot sa "las de cur" un logan ph2 ... este stock momentan totul la el.. !
    As dorii sa stiu cateva pareri si alternative scumpe/ieftine.. ! va rog frumos fara ironii...

  • #2
    Flexo-tuning ! -1 spira pe spate, sau reglabila !
    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

    Comment


    • #3
      Salut domnule, mai cauta pe forum ca se tot discuta despre arcuri sport telescoape sau reglabila, ori uitete aici si o sa vezi acolo video-tutorial treaba cu -1spira din arcuri.

      Comment


      • #4
        Imi place concluzia.
        Eu doar nu recomand taierea arcurilor, chiar daca am facut-o in trecut ;)

        Comment


        • #5
          Originally posted by Dany_DNY View Post
          Flexo-tuning ! -1 spira pe spate, sau reglabila !
          daca tai din arcurile astea stock ale masinii.. o spira jum pe spate si o spria pe fata... am inteles din ce am citit si prin alte parti ca nu e bine sa tai ca sar putea sa numai pot sa schimb o roata daca fac pana sau sa imi cada arcu... pe drum daca dau intr-o groapa... !

          Nu stiu ce sa fac... normal la asta ma gandeam si eu sa tai din arcuri pentru ca bani de niste arcuri sport nu am... sunt 10 mil cele mai ieftine probabil..

          Tu imi sugerezi sa tai din ele sau nu?...
          Masina are 19.000 km.. e din 2009 si e tipla... au fost schimbate la ea decat consumabilele pana acum...
          Intrebarea finala e sa tai sau nu ? ))) ca nu vreau sa stric masina..

          Comment


          • #6
            Gasesti arcuri sport si la 450-500 lei , iar o reglabila ieftina o gasesti la 1400 lei , astea noi. Incearca sh-uri daca vrei mai ieftin de atat . Eu unu nu-ti recomand taierea arcurilor .

            Comment


            • #7
              Strange bani si fa un efort si cumpara un set de arcuri sport sau o suspensie completa in nici un caz nu taia din arcuri ca faci o mare prostie.
              sigpicFast&Furious
              Team CSR
              Logan Club CLUJ

              Comment


              • #8
                ideea e ca si cu arcuri H&R e putin mai inalta in spate, dar mie mi se pare ok. n-as taia din arcuri, stock sau sport...
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  La mine e cam invers..e mai jos de spate cu h&r+bilstein b8

                  Comment


                  • #10
                    Recomand h&r...o idee mai jos decat stock !

                    Comment


                    • #11
                      hr e muult mai jos (4-5 cm). o idee mai jos ar fi suspensiile de pe loganuirle 2004-2006 sau de la cele "de export". pe un pamfled de germania scrie la descrierea lui Stepway ca e mai inalt cu 4 cm fata de stock (DE) sau doar cu 2,5 (europa de est). tragi singur concluziile. la loganele mai noi (2007...) in service dacia spune ca au suspensii "de sandero", adica mai inalte.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google