Achizitie Logan (incepator In Motoare Diesel)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    La Peugeot se completeaza cu lichid de regenerare, si stiu ca am prieteni care au "muscat-o", cand se aprinde martorul de DFP, iti taie puterea, consum exagerat, erori peste erori pe display si afumi sunca in spate.

    In cazul meu intr-o sapt ar fi cam 100km in oras si 150km in afara orasului (spre sfarsitul saptamanii), de aia am intrebat ce viata ar avea un asemenea filtru la stilul meu de condus?

    Comment


    • #32
      Are injector loganul pe evacuare. Daca nu ma insel la mihai ii atarna furtunasul de la el sub masina. Sau poate la alt coleg cu logan 2 de pe aici. Eu la laguna de la 160 mii aveam deja probleme cu el. A avut si fostul proprietar inainte. 1000 de lei e anulatul din soft cand incepe sa dea probleme, sau 1200 cu tot cu resoftare. Apoi mai trebuie scos fizic si sudata teava in locul lui. Nu e o problema pt care sa nu-ti iei diesel. Insa trebuie sa o ai in vedere.

      Comment


      • #33
        Originally posted by me_catalin View Post
        apoi ii dai talpa cat ia, adica 3500-4500rpm si o sa ai consum sub 6 in oras indiferent daca e Bucuresti sau nu.
        de unde ai scos tu cifrele astea ?! dar 7,3 in bucuresti ce are ?! si asta nu la 3500-4500 cat spui tu acolo, ca sa nu spun altfel.
        ori nu ai dci, ori e deja dus, daca tu zici ca mergi constant la turatiile astea.
        de la 4000 un dci urla de te dor urechile. ca sa nu mai zic de 6 litri/100 km
        la turatiile astea... ce naiba vorbim ?!

        Comment


        • #34
          Mie prin Piteşti îmi consumă cam 5, dar merg mai la consum, dar cât să nu îmi pice injectoarele. Merg cu a 3.a până la 60 la ora, doar cand trec de 60 ii bag a 4.a, iar vitezele le schimb undeva pe la 2.500. In mod normal să coboare acul de la turometru in jur de 2.000 turatii. Constant 3.500-4.500 cred ca e un consum de cel puţin 10. Oricum nu am auzit niciun diesel Aa meargă constant la turatia asta.
          Last edited by vlad2495; 6 March 2014, 19:44.

          Comment


          • #35
            Cu tabla cum sta Loganul?

            Are un vecin de bloc cu mine un Logan 1.4 (primele modele) care are toata aripa din spate mancata de rugina (poti scoate capul pe acolo).

            Cand intreb cat de rezistent e, vreau sa spun sa nu fie spalat la spalatorie automata, iarna sa nu fie spalata cand e -10 si temp de astea, cand e spatala cu presiune sa nu se dea pe la toate incheieturile si colturile, etc...

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google