Remapare Logan 1.6i 16v 105CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca "banuesti" inseamna ca intr-adevar esti.....
    Convins ca remaparea se muleaza pe cine esti tu
    Have fun!

    Comment


    • Buna!sunt posesorul unui 1.6 16V model 2009 noiembrie si tin sa spun ca am incercat remaparea de la DIM SPORT daca pot spune firma:|.sincer ma asteptam la ceva mai mult din partea softului dar nu.singurul lucru care sa intamplat a fost ca in ture mici adica 2200-2500 parca reactiona pedala mai rpd in rest nimic.in trapta 5 la fel e masina MOARTA nu trage mai nimic.sfatul meu e ca nu are rost.In legatura cu consumul creste putin pt ca te tenteaza sa vezi cum tot trage dar daca conduci la fel ca inainte ramane la fel sau poate iti va cadea f putin.SCZ ASTA E PAREREA MEA:|

      Comment


      • Cu siguranta, 1.6i 16V nu devine mai sport dupa remapare. Mai ales daca incerci sa faci demaraje cu treapta a 5-a.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • @cri: daca tu te asteptai sa devina avion dupa remapare, e problema ta. Da-te cu unul care nu are remapare, sau revin-o la stock si vei vedea diferenta. Trebuie sa fii putin naiv sa zici ca nu e diferenta.
          sigpic

          Comment


          • eu sunt multumit de remapare....si este diferenta intre stock si remapat cum a spus si <<pacco>> date cu unul stock si vei vedea....

            Comment


            • Nu cred ca poti sa multumesti pe toata lumea cand vine vorba de o simpla remapare.
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • pai daca nici 16v nu trage bine in a 5-a care mai trage frate?? Asta trage bine si pe gaz in a 5-a, cred ca aveti ceva probleme cu ele )! Am ramas cu ea stock dar cred ca o remapare nu ar strica macar acum la 150k!
                P.S: cu ce le comparati voi de vi se pare ca nu trage bine in treapta 5-a, asa de curios!
                http://sincemylastcigarette.com/bann...EUR_3_dark.png

                Comment


                • Doc, poti sa dai o parere legata de problema colegului?
                  Posibile detonatii in a5a cu 1.4 remapat
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Sa verifice aprinderea. Majoritatea problemelor la 1.4i si 1.6i apar de la bujii sau fise.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • Doc,cand ai drumnprin targoviste,pls sa dai un semn,merci
                      http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                      Comment


                      • sapatamana viitoare fac o remapare la un logan 1.6 16 valve....apoi revin cu mananunte.

                        ce inseamna resoftare direct prin obd? dar prin boot mode???
                        Last edited by designe18; 8 March 2014, 21:31. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by danielriz View Post
                          Doc,cand ai drumnprin targoviste,pls sa dai un semn,merci
                          Daca ajung prin zona va anunt.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Ok,multumesc
                            http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                            Comment


                            • cum sa nu traga in tr.5? pai tragea 1.4 stock si nu trage 16v? faceti un test de viteza maxima. 1.6 16v stock pe a1 sare de 200km/h.

                              Comment


                              • Fii serios....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google