liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare:
    Castig sau pierd ceva daca imi pun roti pe 16 ( 205/55 R16), am gasit o oferta buna rau si nu o pot refuza si ma gandesc se echipez Loganul cu ele.
    Merci.
    sigpic

    Comment


    • Consumul o sa creasca sigur. Viteza nu stiu, verifica pe net cu un calculator de echivalenta intre dimensiuni de anvelope.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by stoicanu View Post
        Intrebare:
        Castig sau pierd ceva daca imi pun roti pe 16 ( 205/55 R16), am gasit o oferta buna rau si nu o pot refuza si ma gandesc se echipez Loganul cu ele.
        Merci.
        Castigi la aspect, in rest pierzi la tot.

        Comment


        • Ma gandeam eu ca asa este dar nu eram sigur.
          Am sa las aspectul sa mai astepte.
          Merci
          sigpic

          Comment


          • Castigi un pic de stabilitate daca imperechezi anvelopele acelea cu jante potrivite (pentru 205, latime janta minim 7")
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • Sunt jante de Renault Fluence.
              Nu mai sunt de actualitate ca am renuntzat la rezervarea lor si s-au dat in 5 min.
              (4 buc cauciu vara si jenti aliaj 500 ron)
              sigpic

              Comment


              • E mai bine ca ai renuntat.Eu cred ca o sa ai sanse mai mari cu cele originale decat alte amestecaturi.Acum depinde si ce marca au opincile.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • Originally posted by Ionut.11 View Post
                  Si eu aveam in dreapta un lau si 75 cai la baza...
                  Nu cred ca e cazu sa cautam scuze pt 90 de cai ma asteptam sa traga mult mai bine. Eu as vrea sa ma mai dau cu el si de pe loc
                  Ne vom mai da si de pe loc, nu cauta nimeni scuze, totul e fun si nu se supara nimeni, eu nici atat. Ideea este ca masina mea e mearsa in ultimii 40.000 km doar pe gaz, adaptivii benzina sunt la pamant, nu se compara cu masina ta care e condusa la modul agresiv zilnic. A mea merge pe benzina cat sa se incalzeasca apoi vede numai gpl, ar cam fi cazul sa consum un plin de benzina intr-un stil mai agresiv si apoi cu siguranta ar sta altfel situatia, nu mai vorbesc de benzina ce o am in rezervor din noiembrie, deci cu proprietatile pierdute.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • ma bucur atunci daca toata lumea se da de placere si nu se supara. in ceeace priveste gazu tu stii mai bine ce are masina ta mie mi s-a parut suspect ca nu trage normal nu am cautat cauzele
                    ne dam saptamana viitoare de pe loc poate imi pun si rotile de iarna pe 14" sa vad cum e
                    p.s masina mea merge la consum in ultima perioada s-a scumpit benzina )))))
                    Can't touch this !

                    Comment


                    • Iar se cauta scuze.
                      sigpic

                      Comment


                      • auzi Ionut ziceai ca am multi cai din stickerele alea,te astept la cumparaturi

                        Comment


                        • patraulea, trandafire, dormiti ma ??

                          Comment


                          • Singurul si unicul nostru racer care ne reprezinta vineri seara !
                            Un lucru e cert ...ai nevoie de power ! )
                            sigpic
                            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                            Comment


                            • Distrigaz vs. Geo = 3-0 iar daca punem si cursa din mers = 4-0 .

                              Diferentele sunt mici, prima oara cica i-am dat o masina distanta, NU STIU CUM caci am plecat prost iar el a plecat bine, nu stiu cum de am recuperat iar a 2-a si a 3-a oara jumatate de masina, cam asa.

                              De la jumatatea lui 3 pana la jumatatea lui 4 o iau eu inainte.

                              In prima cursa ne-am intins si dupa 400m. pana la 180 pe ceasuri m-am dus suficient in fata, a 2-a oara a stat cu botul la jumatatea masinii mele pana la 180 iar a 3-a oara m-a egalat pana la 180.

                              Cert e ca mi-a placut, imi plac liniutele astea "stranse" .
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Daca mergeai cu noi mai te dadeai de 4,5ori
                                sigpic
                                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google