Repartitor De Frână

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Franele pe spate merg .... Nu am cum sa fac itp pri tel.. Nu are cum sa imi faca poze la masina))))

    Comment


    • Cum merg franele pe spate daca ai repartitorul blocat pe inchis ? poate merg doar cand tragi frana de mana ...

      Comment


      • Nu stiu cum e blocat.... Dar merg franele ... Adica are tija aia ruginita.....

        Comment


        • eu nu ma uit lung la unul de 80 de lei. Sunt de parere ca frana e un element foarte important si nu te joci. Trebuie repartitor pe masina, de orice fel, doar sa fie functional. Dar dupa ce s-a stricat ala de origine dupa 20 000 ce rost are sa iau tot de ala cu 500 de lei cand pot sa iau cu 80 si sa ma tina la fel sau chiar mai mult? Nu incurajez sa se cumpere piese care nu sunt de origine..dar nu vad rostul repartitorului de 500 de lei in cazul de fata

          Comment


          • Originally posted by tirum76 View Post
            mosule nu vreau sa par rautacios , dar reducerea de aproape 50 % facuta la voi la repartitoare cam da de banuit adica cred ca au un adaos de 500% . cu alte cuvinte se gasesc si repartitoare tot de origine la 60-70 euro , eu am luat si sunt foarte multumit , totul depinde de rabdarea cu care cauti pe net.
            Din pacate reducerile se fac in functie de campaniile de reduceri care le ofera uzina. Adaosurile pentru reperele care provin din reteaua oficiala sunt mari in cele mai multe cazuri raportat la costurile de productie. Asta e politica Dacia, trebuie sa acopere si logistica si transportul si marketingul. Pentru vanzatorii autorizati care lucreaza direct cu Dacia (foarte greu am ajuns sa facem asta si nu ajunge oricine) exista insa campanii de reducere gen 5+1 gratuit. In acest caz exista mai multe variante - vinzi un repartitor pe care nu ai platit nimic la pret intreg sau imparti pretul pe cele 5 repartitoare platite la 6 repartitoare si de aici niste reduceri mai substantiale. Asta e un exemplu, mai sunt si alte situatii cand preturile pot scadea substantial insa aceste situatii nu apar cand vrem noi.
            Am mai scris pe aici - nu e deloc asa cum credeti voi ca mergem cu adaosuri de 500% si din cand in cand ne hotaram ca am castigat destul si mai revenim la pretul normal.

            Vis a vis de garantie - daca pui un repartitor nou si lasi lichid vechi sau il schimbi la 5 ani...nu acorda nimeni garantie.
            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

            Comment


            • De unde lasi sa se inteleaga ca repartitorul se strica (adica rugineste) din cauza ca nu e schimbat lichidul de frana la 2 ani.

              FALS si o stii foarte bine, dar poate pune botu' vre-un guster. ;)

              Adevarul e ca acel repartitor e o piesa prost proiectata cu un pret de schimb astronomic.
              Totul s-a rezolvat prin introducerea ABS-ului obligatoriu si disparitia acestui repartitor minune de pe masina.

              Comment


              • super. ma duc sa-mi iau masina cu ABS sauuu....stai... NU!

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google