Stiluri De Iluminat Al Bordului Si Consolei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si de unde pot lua de pe net mai calitative? Pe ebay sunt? Va multumesc pt raspunsuri si normal ca voi posta si poze.

    Comment


    • Da, poti cumpara de acolo, mai stiu eu pe cineva care cumpara de pe ebay si e in regula.

      Comment


      • http://www.ebay.it/itm/20-SMD-1210-P...4b328f1&_uhb=1 astea is mai calitative?

        Comment


        • Sper sa va placa La consola nu este asa puternica culoarea precum pare in poza.
          Attached Files

          Comment


          • Da, a iesit frumos poate ca no....tu sti acum, dar parerea mea e ca ar merge o serigrafie de prestige. La butoane, nu ai si cele de geamuri electrice ? Si parca la cel de la dezaburire nu se lumineaza uniform..ai pus leduri smd? le-ai centrat pe mijloc ?

            Comment


            • pai cred ca nu are geamuri electrice si nici butoane,nu ?

              Comment


              • Da stiu ca ar merge alta serigrafie, am sa optez spre vara de ceva custom facut de cineva de pe forum. La butonul de dezaburire cred ca nu l-am centrat cum trebuie smd-ul de nu acopera tot desenul, mi-a fost lene sa il mai desfac Din pacate nu am inca geamuri electrice, o sa urmeze si astea , toate la timpul lor

                Comment


                • Originally posted by M4r7z1aNu View Post
                  Da stiu ca ar merge alta serigrafie, am sa optez spre vara de ceva custom facut de cineva de pe forum. La butonul de dezaburire cred ca nu l-am centrat cum trebuie smd-ul de nu acopera tot desenul, mi-a fost lene sa il mai desfac Din pacate nu am inca geamuri electrice, o sa urmeze si astea , toate la timpul lor
                  Poate te pot ajuta cu o serigrafie. Am ceva facute inainte de Paste dar mi-a fost lene sa pun foliile pe spate. Revin pe seara cu ceva poze.

                  Comment


                  • aviary_1398779328113.jpg


                    Tocmai mi-au ajuns ledurile pentru bord. Nu sunt prea mici?

                    Comment


                    • Sunt fix ce trebuie , 3,5mmx2,8mm
                      I changed her oil , she changed my life
                      sigpic

                      Comment


                      • Cand le-am vazut mi-au parut microscopice. Ma v-a ajuta un prieten cu experienta in asa ceva. Sunt prea mici pt mine. Cu o statie de lipit cu varf mic, penseta si o mana cxare nu tremura cu experienta se poate insa. Abia astept sa le pun.

                        Comment


                        • Originally posted by L3on_rgby View Post
                          [ATTACH]478720[/ATTACH]


                          Tocmai mi-au ajuns ledurile pentru bord. Nu sunt prea mici?
                          Vai domnule, cand mi-am comandat si eu prima oara leduri sa imi schimb in bord, si eu tot fara experienta fiind, cand am desfacut pachetul ... ma uitam unde sunt ledurile si ce sunt cu laxativele alea in pachet, in video-uri pe net pareau mai mari, initial am vrut sa il sun pe cel care mi le-a trimis si sa il intreb de ce mi-a tras clapa dar mai intai am spus sa demontez bordul si sa vad cum sunt cele din bord Iti inteleg perfect sentimentul, dar te incurajez spunandu-ti ca toate se pot invata daca nu ai doua maini stangi din care una rupta, mai ales daca esti dispus la inceput sa arzi cateva leduri, dar cu conditia sa citetesti si sa te informezi destul de mult, doar cu niste cunostiinte de baza in electronica despre cum sa lipesti 2 fire sau leduri de 5mm, nu-i suficient. Si intradevar, ca sa lipesti corect si in siguranta ledurile alea, iti trebuie o state de lipit cu varf subtire, si un cositor bun si pasta cu flux, dar eu la inceput am folosit si pistotul ala negru romanesc de 100w cu o lita facuta subtire, dar am ars ceva leduri...personal nu recomand.

                          Comment


                          • Deci nu-i dau feedback negativ vanzatorului. Momentan studiez chestiunea reglajului si mai astept o piesa, apoi ma apuc.

                            Comment


                            • Ledurile se numesc smd 3528
                              Captain of the black pearl

                              Comment


                              • Pe langa 3528,mai aveau cateva coduri. Plcc-2 si 1210. Da putea foarte bine sa-mi trimita altele, ca nu imi dadeam seama.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google