Vibratie Usa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vibratie Usa

    Va salut.
    Din experientele voastre, doresc si eu o recomandare, un sfat in legatura cu vibratia ce o am in usa dreapta, in dreptul boxei/difuzorului cand este subturata.
    Am izolat usa cu pasla/fononim si tot nu scap de acea vibratie.
    Ma tot gandesc de unde provine sa o pot repara.
    Vibratie ca de la o tabla.

  • #2
    sa nu fie de la tija aia care se duce spre maner...eu o am de cand mi-am pus amortizoare sport
    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

    Comment


    • #3
      Da jos fata de usa si bate usor cu mana in toate locurile posibile pana descoperi sursa. Cu rabdare o gasesti.
      Ceea ce n-a avut loc niciodată, poate avea loc mâine.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Este de la tijele alea de acolo. Infasoara-le in banda de izolat sau alt material sa nu se mai loveasca de usa...
        MY CLA

        Comment


        • #5
          Am pus fononim pe fata de usa iar intre tije si tabla este pus ,la fiecare(cea de deschidere si cea de la incuietoare), burete. Vibratia cred ca provine din tabla usii si ma tot gandesc cum sa o fixez.

          Comment


          • #6
            Ar mai fi ca sursa de zgomot plasticul care e ca un fagure si vine prins pe fata de usa. Este situat in scobitura pe interior a manerului.

            Comment


            • #7
              Te referi la cel negru?
              E dat jos... vibratia provine undeva din partea frontala a usii... o trepidatie puternica cand e subturata sau pe drumurile de tara.

              Comment


              • #8
                Da, la cel negru ma refeream... Acelasi simptom la usa dreapta se manifesta si la mine dar dupa ce am potrivit bine boxa in oala de plastic si am strans suruburile s-a rezolvat.

                Comment


                • #9
                  Sincer, cred ca asta era si la mine cauza. Nu aveam un surub montat.
                  Oricum, o alta vibratie mai este atunci cand e un sunet cu bass iar tabla incepe sa vibreze, mai exact usa. Acest lucru se observa din exterior.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google