SsSandelu'

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Uita-te in prima poza. Acolo e corpul statiei. Am demontat-o si i-am lungit firele de la mufa pentru microfon si de la difuzor. Era si o panglica , dar aia a ajuns. Difuzorul e sub mocheta la footrest.

    Internele sunt demontate din catcasa, deoarece nu incapeau cu totul. Apoi au fost imbracate in banda izolatoare, staniol si iar banda. Am indesat apoi o bucata de vata minerala sa nu joace si sa sune la gropi. Daca mai vrei detalii, mai am ceva poze.
    Last edited by L3on_rgby; 9 May 2014, 00:59. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #47
      Originally posted by L3on_rgby View Post
      Uita-te in prima poza. Acolo e corpul statiei. Am demontat-o si i-am lungit firele de la mufa pentru microfon si de la difuzor. Era si o panglica , dar aia a ajuns. Difuzorul e sub mocheta la footrest.

      Internele sunt demontate din catcasa, deoarece nu incapeau cu totul. Apoi au fost imbracate in banda izolatoare, staniol si iar banda. Am indesat apoi o bucata de vata minerala sa nu joace si sa sune la gropi. Daca mai vrei detalii, mai am ceva poze.
      Pentru mine suna foarte interesant ce ai facut, chiar azi m-am incaltat si eu cu o statie m-60 de la Intek, dar nu am apucat sa o montez inca. Daca vrei sa mai pui ceva poze, eu sunt foarte incantat sa le vizualizez.

      Comment


      • #48
        Sa ai noroc de ea. Daca o demontezi pierzi garantia insa

        Ai pm........
        Last edited by L3on_rgby; 9 May 2014, 01:57. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #49
          Astea le mai am. aviary_1399498828872.jpg

          aviary_1399590110163.jpg

          aviary_1399590145392.jpg

          aviary_1399590177865.jpg

          Comment


          • #50
            Si asta....... aviary_1399590064621.jpg. Am decupat putin de tot si din plasticul de sub consola unde sunt cele 2 taieturi verticale in care a intrat fata statiei, insa am uitat sa pozez. In gaurile unde erau suruburile cu care era prinsa fata de carcasa statiei am bagat 2 bucati de sarma de inox care au intrat fortat. Sta fixata acolo de parca asa a fost facuta. Nu misca deloc. Oricum nu trage nimeni de ea.hotii ar avea mari batai de cap si surprize.
            Last edited by L3on_rgby; 9 May 2014, 02:12.

            Comment


            • #51
              Ai avut ocazia sa folosesti ceva timp statia inainte de modificare? Intreb pentru ca eu am facut ceva asemanator si intampin ocazional probleme pe receptie: oscilatii ciudate, lipsa semnal etc. Asta doar in oras. Cum ies din localitate se linisteste. Nu am timp acum, dar vreau sa ecranez acea pamblica in folie de aluminiu autoadeziva si eventual sa alementez din alta parte. La mine pamblica are cam 50cm si trece prin plafon, deci banuiesc ca e o "antena" bunicica

              Comment


              • #52
                O am de vreo 3 ani stația. Nu am folosit-o încă după ce am modificat-o, da urmează când ma deplasez spre un drum mai circulat. Unde sunt eu nu folosește nime. Eu am lăsat panglica originala. Am lungit doar firele difuzorului și a microfonului. Am încercat sa emit fără antena și ma auzeam uneori și eu în difuzor, dar și amicrofonie uneori. Eu corpul stației l-am îmbrăcat în banda, staniol și iar banda, deoarece am eliminat carcasa.

                Comment


                • #53
                  Avand in vedere ca ai emis fara antena, esti sigur ca statia aia mai merge?

                  Comment


                  • #54
                    De ce sa nu meargă? Am apăsat doar pe buton fără sa montez antena în talpa. Am sa o testez când am ocazia.

                    Comment


                    • #55
                      Pe statia pe care am cumparato eu, schrie la ,,ATENTIONARI!!!``, in manual: Nici o data sa nu emit fara a avea antena perfect conectata, deoarece se arde statia. Sper doar ca nu ai emis pentru perioade lungi...poate ai noroc si inca e buna.

                      Comment


                      • #56
                        Daca apesi scurt pe buton, din greseala, nu are nimic.
                        Dar daca mai si vorbesti cum ai facut tu, pa final.
                        Vei vorbi la maxim 200 de metri cu o antena buna, gen ML145

                        Comment


                        • #57
                          Am antena de 145. Inainte batea 10km. Sper sa nu se fii dus. Cablul si talpade la antena erau bagate

                          Comment


                          • #58
                            Ultimele dotări ale sandelului aviary_1400530997399.jpg

                            aviary_1400531057660.jpg dar sa nu îmi spuneți ca arata ca un tir cu nuca aia ca îmi plac tirurile. Și una din ciclul " Cu sandelu' și cortu' " aviary_1400531478867.jpg

                            Comment


                            • #59
                              Din aia avea bunicameu la dacia 1300 fabricatie 1978 culoarea alb unt. cu tapiterie de piele.
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Stiu ca nu va place, da voi nu conduceti zilnic numai pe serpentine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google