Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da nenea Iancule, da' tu ptr. consumu' ala ai mers "batraneste"

    Comment


    • N-as zice; am mers in ritmul impus de trafic, pe distantele lungi; sa nu crezi ca se impiedicau aia de mine. In plus prin Bacau, care e un santier in lucru, am facut vreo juma de ceas pana l-am stabatut. In plus m-am tot foit prin imprejurimi, ba Bicaz, ba Lacu Rosu, ba Targu.
      Am sa-ti spun un secret cu cel consum.
      La munte cu un motor bun, nu e nevoie sa duci pedala la fund, la urcare, pentru ca trage destul de bine, iar pe coborari scoti un consum super. Nu acelasi lucru se intampla cu un motor mai ...subtirel.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • tot 5,8% am avut si eu in conditii de urcat si coborat, dar viteza medie a fost sub 60/h. vreo 56 sau 58/h parca. si cu revizia intarziata vreo 10 zile
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by octav23 View Post
          Salutare, aveti idee cat este taxa de timbru la inmatricularea noului Logan? Pentru motorul de 1.2.
          Originally posted by IancuMIC View Post
          In jurul a 110 E.
          Nu a fost declarata neconstitutionala OUG referitoare la taxa de timbru?
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • taxa de timbru da,da taxa de prima inmatriculare nu,ca asa-i la noi.aceeasi marie cu alta palarie,tot i-ti iau paralele.
            www.diagnoza-auto.net

            Comment


            • Salut, sper sa fie 110euro pentru ca am un coleg i-am facut calcul online(pe anaf) cu ceea ce scria pe cartea de identitate a masinii si iesea undeva la 1700lei si cand a fost la ei sa calculeze si sa plateasca, surpriza a costat 3200lei. De asta eram curios. Cat despre consum depinde si de stilul fiecaruia de a conduce, dar motorul din ceea ce am prins pe la taxiuri am simtit ca merge decent, ca trage bine ptr 1.2.
              Viata e mult prea scurta, traieste clipa.

              Comment


              • Poti calcula si tu, aici.

                Emisia de CO2, este 137 la 1,2/16v.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by IancuMIC View Post
                  Poti calcula si tu, aici.

                  Emisia de CO2, este 137 la 1,2/16v.
                  Am calculat acolo si iese 110 euro, acolo am calculat si ptr colegul meu si a iesit cum am zis mai sus.
                  Viata e mult prea scurta, traieste clipa.

                  Comment


                  • buna treaba asta cu taxa!ce logica or fi urmat?masina noua si platesti taxa!
                    www.diagnoza-auto.net

                    Comment


                    • Logica lu' nea' Gigi, masina noua productie autohtona si tot platesti taxa, dar ma rog traim unde traim. Am intrat de o saptamana in posesia masinii, mi-a lasat o impresie buna pana acum, sunt in rodaj cu ea discutam dupa ce depasesc cei 1500km.
                      Viata e mult prea scurta, traieste clipa.

                      Comment


                      • Despre ce masina e vorba?
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Originally posted by IancuMIC View Post
                          Despre ce masina e vorba?
                          Despre modelul nou de Logan cu motor 1.2 16v
                          Viata e mult prea scurta, traieste clipa.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google