Trecere Frontiera Cu Parbriz Spart

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trecere Frontiera Cu Parbriz Spart

    Am cautat informatii dar nu prea am gasit multe cazuri de trecere a frontierei cu parbrizul spart.
    Stie cineva daca in astfel de cazuri pot apare probleme la granita? vreau sa plec in Turcia si nu as risca sa-mi strice concediul vre-un vames zelos.

    Am o crapatura in forma de trandafir (7cm) in stanga parbrizului la vreo 2 cm de cheder si aproape la jumatatea distantei dintre capota si plafon.

  • #2
    La noi si la bulgari merge sa bagi in talon o mica atentie.La turci nu stiu daca merge.Eu am patit o la unguri si am facut drumul inapoi pana la Oradea sa imi schimb parbrizul...timp pierdut aiurea.

    Comment


    • #3
      Poti trece prin Bucuresti sa-l schimbi. Era odata 150 de lei parbrizul pentru Logan.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Mai bine il schimbi, scapi de complicatii si de tot.
        sigpic
        !

        Comment


        • #5
          da....pana la urma l-am schimbat la centrul de parbrize de la mine din oras.
          340 lei m-a costat toata operatiunea. Parbriz Pilkington.
          Multumesc de sfaturi.

          Comment


          • #6
            Am fost in Austria cu parbrizul crapat pe toata lungimea lui, adica la 5 cm de la oglinda de pe plafon. Am trecut vama fara probleme, dar la un control in Viena mi s-a atras atentia ca nu e voie cu asa ceva. "Clar" ca mi se intamplase cu 5 min in urma si m-au iertat, era si vreo 1 noaptea

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google