Sondaj Motorizari Benzina - ce se merita cel mai bine -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu cred ca 1,6 16v se merita pentru extra urban si 1,2 16v pentru oras e ideal

    Comment


    • si cum procedam? cumparam doua? unul pentru extraurban si unul pentru urban, sau facem o medie?
      sigpic

      Comment


      • eu miam cumparat 1,6 16v,ca pot face in oras cu ea ce fac si cu 1,2 16v doar ca la 1,6 16v consumul e mai mare

        Comment


        • Pai media iti da 1,4

          Comment


          • taicamiu are 1,4 ,dupa ce am mers cu 1,6 16v nu as trece pe motorizare cu cai mai putini,diferenta intre 1,6 16v si 1,4 e enorma

            Comment


            • Depinde ce vrei de la motorul ala si pe unde mergi cel mai mult cu el. 16 volti e ok daca faci multe drumuri extraurbane, mai ales in zone in care pentru depasiri n-ai foarte mult spatiu de manevra. Altfel, daca iesi o data pe an din oras, cel mai ok e 1,4 pentru ca ai consumul cel mai mic
              If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

              Comment


              • Eu conduc si una de 240 de cai.
                Iar cand ma urc pe logan stiu ce-i poate pielea, avand doar 75.
                Asa ca nu vad cum nu te-ai mai putea urca din una de 105 in una de 75.

                Comment


                • Partea frumoasa cind te dai jos din aia puternica si te sui in logan, este ca esti asa de temperat si de linistit, ca stii ca nu ai ce sa ceri de la ea...
                  Cel putin la mine asa se intimpla.

                  Si ca sa fiu si putintel ontopic, 1.6_16v imi pare cea mai ok motorizare pentru masina asta, mie mi se pare ca la 1.4 e submotorizata rau masina.
                  Last edited by d@nn; 17 November 2010, 12:20.

                  Comment


                  • subscriu: 1600 cm cubi 16 Valve, faza cu consumul ma duce cu gandul la vulpea ce privea agale cu lacrimi in ochi strugurele de la etajul 3

                    P.S vin de pe 1,4 si da consumul la 1,6 16V e mai mic in regim normal.

                    Comment


                    • acelasi traseu cu 2 motorizari diferite ale aceeiasi masini, nu am avut diferenta de consum!

                      votat motorizarea mai capabila.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google