My Toys(una Bucata Kia Proceed Si O Honda CBR600)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Frumoasa kia, mult peste ce ofera un sandero laureat care se apropie de pretul proceed.ului tau...

    Sent from my Nexus 7 using Forum Runner
    sigpic

    Comment


    • #32
      @Nicu,multumesc frumos,sa stii ca e chiar o diferenta foarte mare pt cateva sute de E intre Sandero si Proceed incepand de la dotari si terminand cu , comportamentul rutier(Proceed are suspensie independenta si pe spate,discuri de frana pe spate,mult mai joasa,etc).
      @Narcisuc,ms.Jantele raman astea momentan,si daca ar fi sa le schimb cu ceva mai mari,tot la jante cu buza raman,imi plac mie astea
      Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

      Comment


      • #33
        New stuff.Astept sa vina primavara cu adevarat sa le montez
        Attached Files
        Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

        Comment


        • #34
          Hmm.n-am mai scris deloc pe aici
          Proceed
          -N-am reusit sa mai fac ceva cu arcurile alea,din pacate cele pe fata nu se potrivesc(e facelift si are altfel de arcuri pe fata),asa ca sunt la vanzare.
          -am facut revizia la 4 ani,pret 120 ron cu consumabilele mele,mi s-a parut ca imi batea o bieleta pe spate dar se pare amandoua bateau insa s-a schimbat doar una iar a 2-a dupa anul nou pt ca nu o aveau pe stock,totul pe garantie.
          -mi s-a reparat un difuzor pe fata,se dezlipise membrana
          -am desfundat vasul de la spalatorul pentru parbriz,era un fel de mazga.
          La motocicleta:
          -anvelopa noua fata.
          -baterie noua Varta.
          -schimbat intinzator distributie,insa tot zangane,am sa o bag in service la primavara sa vad ce e pe acolo.
          -din nefericire in toamna acum am luat o tranta si am fost nevoit sa o trag pe dreapta mai devreme decat trebuia:intr-o curba la stanga imediat dupa varful unui deal m-am trezit cu nisip,am incercat sa incetinesc cat am putut insa am pierdut fata si am zburat peste ghidoane,noroc cu echipamentul ca m-am tavalit pe toate partile.Trebuie sa indrept si sa sudez scarita,sa repar carena de langa far,semnalizari fata-spate(pe spate mi-am luat cu led)codita e putin ciobita si trebuie reparata si vopsita.

          Cam atat,ne auzim in 2014,la multi ani!
          Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

          Comment


          • #35
            Cati km mai ai cu Pro ul?>
            La Multi Ani si multe calatorii frumoase alaturi de masinuta ta!

            A mea a ajuns la 95,000 si s-a terminat si garantia bara bara de 5 ani. Deocamdata coafura rezista- chiar f bine
            Saab 9-5 Aero

            Comment


            • #36
              Vreo 28.000Km,cam putini,dar in familie mai este o masina,si in plus din primavara pana toamna ma plimb mai mult cu motorul.

              La multi ani si tie Eugen,toate cele bune iti doresc.
              Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

              Comment


              • #37
                Update!
                Motor:
                -montat bixenon
                -rimstrip
                -priza 12V
                -semnale spate cu SMD
                -Stop spate cu SMD si lupa
                -cauciuc spate nou Metzeler Sportec M3,excelent pe asfalt uscat,pericol pe ploaie,rupe instant aderenta cand e umed jos trebuie sa fiu atent cu gazul pe ploaie,era mai ok pe ploaie Michelin Pilot Power 2CT
                -Schimbat ulei BelRay,filtru de ulei si curatat filtru de aer.

                Proceed:
                -montat acum o luna si ceva instalatie GPL la Vernesti BRC MY24.11 cu rezervor turoidal de 58litri,dupa 2400km ma declar multumit,nu am avut probleme deloc,iar baietii au executat un montaj super.Consumul este de aprox 8,8% mixt GPL(pe benzina era 7,5%) iar in regim de autostrada imi ia cam 9% la viteza intre 120-140km/h
                -montat becuri cu lupa pe marsarier.
                Cam atat
                Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google