Reprogramare Eeprom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reprogramare Eeprom

    Cum se poate reprograma eepromul direct pe placa fara al mai scoate?
    I HAVE A !sigpic
    fara linkuri externe in semnatura

  • #2
    la ce te referi? ecu injectie? sau eeprom in general? ecu injectie are flash, iti trebuie program de comunicare cu ecu (soft de client/diagnoza/reflash). un eeprom, daca are pini de programare, il scrii prin aia, fara sa-l scoti de pe pcb. daca accesul se face printr-un microcontroller, atunci accesand cu soft dedicat rutinele de citire/scriere eeprom ale controllerului respectiv (tot un fel de chip/diagnoza).
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      Salutare

      Salutare... Seba, poţi da mai multe detalii? Ce fel de soft/interfaţă, de unde fac rost de aşa ceva, cum se utilizează etc ...
      Merci!

      Comment


      • #4
        @X@by- cred ca despre epromul din bord e vorba, ai nevoie de programator care sa stie I.C.S.P. si cleste SOIC.
        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

        Comment


        • #5
          Fane-CL: exact despre aia ii vorba. Poti da detalii pe pm despre o interfata I.C.S.P.?
          I HAVE A !sigpic
          fara linkuri externe in semnatura

          Comment


          • #6
            Ptr. cei care nu stiu ce dumnezeu e ala eeprom si la ce foloseste .mai exact ce face ...ia detaliati aici un pic si ptr. unii
            Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

            Comment


            • #7
              Ma Sebi, eepromu' ala e dovada ca in afara de bedboiuri si arce sport se mai discuta si altceva pe-aici
              INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

              Comment


              • #8
                o treaba simpla ...mergi la orice electronist bun ca stie.. se face cu un programator .. .cred ca intrebi de 93c66...........se face simplu

                Comment


                • #9
                  mesajul era de prin 2010
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Am rezolvat deja in 2010. Mi-am facut un programator de memorii.
                    I HAVE A !sigpic
                    fara linkuri externe in semnatura

                    Comment


                    • #11
                      Cum lai facut????ai poze cu el cat tea costat???
                      Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                      Comment


                      • #12
                        O cautare cu google este foarte valoros. Nu mai stiu cat m-a costat dar nu a fost mult.
                        I HAVE A !sigpic
                        fara linkuri externe in semnatura

                        Comment


                        • #13
                          De unde pot face rost de un programator de eepromuri si de interfata de programare?

                          Comment


                          • #14
                            Aici ai cautat?

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google