Sonda de marsarier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu ce tip de ulei se completeaza si pe unde?Stima.

    Comment


    • Gasesti aici raspunsul. http://www.loganclub.ro/forum/schimb...eze-t1677.html

      Comment


      • salut

        am probleme cu sonda!credeti ca asta este buna de ceva???

        Comment


        • Salutare,
          Cine ma poate indruma cum sa rezolv problema cu becul care nu se mai aprinde la marsarier.
          Am inceput sa nu mai mearga, cand vroia cand nu vroia, dupa aceea merge odata cand isi aducea aminte la cateva saptamani.
          M-am decis si am luat o sonda de origine, am inlocuit-o, tot nu merge, dupa ce in prealabil m-am uitat la bec sa nu fie ars.
          Masina are si senzori de parcare care am vazut ca sunt legati la firele de la tripla cu becul de marsarier, ma rog pana in tripla.
          In rest toate functioneaza cum trebuie, nu am sigurante arse sau ceva de genu.

          Cum se poate rezolva.

          Comment


          • Curata bine contactele din mufa care vine pe sonda de mers inapoi.
            Era o solutie mai buna sa conectezi senzorii deparcare prin releu.
            Ai cumva si alarma?
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Masina are si alarma, dar functioneaza perfect, nu mai este cea de fabrica.

              Comment


              • Palpaie si avariile la mersul inapoi?
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by IancuMIC View Post
                  Palpaie si avariile la mersul inapoi?
                  Nu palpaie, nu au fost legate pe avarie la mersul in marsarier.

                  Comment


                  • Am intrebat toate acestea, pentru ca in astfel se situatii, cu avariile palpaind la mersul inapoi, se "incarca" mult conectorul de pe sonda de mers inapoi si de aici o serie de neplaceri.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Astea iti merg?

                      F27 20A Siguranta: motor stergator geam spate (211)- ansamblu combinat stergator-
                      spalator geam (145)
                      - pompa spalator de far (219)- contactor lumini de mers napoi
                      (155)
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Am rezolvat problema ieri, am fost cu masina pana la un electrician, si a verificat-o si problema a fost de la mufele care se gasesc in zona scaunului de la sofer sub mocheta, nu mai facea contact cum trebuie in mufa.

                        Multumesc pentru sfaturi.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google