Diferentele Dintre O Piesa De Origine Si O Piesa Contrafacuta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plăcuțe de frână FERODO FDB1781

    Poze cu plăcuțele de frână FERODO FDB1781 de la epiesa.ro, pe site-ul lor neexistând nicio poză cu ele.
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • si?? sunt originale?

      Comment


      • În mod sigur. Ideea era să arăt cum arată cele originale. Oricum altă poză a lor nu am văzut pe nicăieri.
        sigpic

        Comment


        • La cat le ai luat? Am incercat sa iau ceva de la ei dar mi s au parut cam sictiriti la telefon si nici cu cardul nu se poate plati

          Comment


          • :-)))) ce tepe dau epiese.ro, volante.ro sau care vand ambreiaje sau alte cateva site-uri de genul la preturi foarte mici plus ca nu am vazut la ei pe cineva care sa iti recomande ceva mai bun fara sa iti ia pielea dupa tine iar daca ai probleme dupa cu ce ai cumparat ca sa iti schimbe piesa iti cere factura de la service, de preferat de la reprezentanta. Merg pe ideea ca cine cumpara sigur nu se duc la service mare sau reprezentanta si prin urmare garantia pica ;-)

            In ziua de azi daca nu cunosti pe cineva iti ei tepe foarte mari la piese fiind o concurenta acerba iar multi dintre ei nu au scrupule si vand piese contrafacute la acelasi pret ca si cele originale. Pe langa toate astea nici nu sunt in stare sa iti recomande ceva mai bun, ca si exemplu de la baiatul care iau piesele de foarte mult timp mi-a recomandat placutele de frana jurid pentru peugeot 206 gti rallye mai ales ca am si momentele mele cand conduc sportiv iar franele tin mult mai bine si opresc pe o distanta mai mica de cat cele normale de logan, trw sau jurid, ferodo sunt foarte slabe comparativ cu trw sau jurid sa fiu finut.
            Dar tipul este vechi in bransa si se invarte in cercul mecanicilor de raliu iar experienta isi spune cuvantul ....
            Last edited by C_Adrian; 2 August 2014, 13:11. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • 111 lei.
              Adrian, eu vorbeam de epiesa.ro nu epiese.ro. În altă ordine de idei, am luat de la ei tot ce înseamnă direcție și am fost foarte mulțumit.
              sigpic

              Comment


              • :-)))) ce tepe dau epiese.ro, volante.ro
                Poti dezvolta subiectul? Caz concret, nu ce vorbeau babele la piata.
                Sa facem o separare a site-urilor de incredere fata de cele din zona gri/neagra.

                Comment


                • Diferenta intre o bascula contrafacuta si una de origine:pivotul trebuie sa aiba acel canal pe tot diametrul si are inca o gaura in plus,plus ca piesa contrafacuta nu intra pe cadrul motor
                  Attached Files
                  Last edited by 77sky; 18 September 2014, 23:18. Reason: Te rog, ataseaza DOAR cu Gestiunea Atasamentelor!

                  Comment


                  • Cumpar de vreo 3 ani de la epiesa.ro, piese precum discuri de frana brembo pvt, placute de frana ATE, bujii densok20tt, filtre ulei, aer si lasand de-o parte modul lor infect de a intra in contact cu un client piesele sunt originale.
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • +1 pentru epiesa, si A4 meu vede piese aftermarket de calitate de la epiesa.

                      Comment


                      • .....

                        revin cu 2 repere contrafacute - garnitura 1,4 si 1,5
                        la cea de 1,4 chiar e de cascadorii rasului cu FORENAULT GROUP SI MADE IN T&G
                        Attached Files
                        Last edited by planetara; 1 October 2014, 00:02.

                        Comment


                        • ce e T&G?...Tanganyika?

                          Comment


                          • ...

                            sau a vrut sa scrie togo

                            revin si cu alte repere
                            stau prost cu timpul

                            Comment


                            • are cine poze cu placute trw,ce trebuie sa urmaresti la ele
                              sa faci diferenta intre cele de origine trw si intre cele contrafacute

                              Comment


                              • Si eu vreau sa cumpăr un cap bara dreapta, unde gasesc acest reper original? Mersi
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google