Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • President fara indoiala. Statie CB President Harry III ASC + Antena President ML145 Black, am si eu si e super statia

    Comment


    • M-am mai documentat si eu asa cum am putut, am mai intrebat prin stanga-dreapta si azi mi-a fost data sansa sa aud "la lucru" combinatia aceasta, doar ca antena era un Midland ML 145 de 160 cm si am fost mai mult decat placut impresionat.
      Asa ca ... tocmai am plasat comanda si astept sa-mi ajunga saptamana viitoare si mie Presedintele.

      Multumesc de sfat! Sa ne auzim cu bine!
      Si nu ne duce pe noi in ispita, caci gasim drumul si singuri

      Comment


      • Originally posted by catalin08 View Post
        Am scapat in sfarsit de un TTi 550 si dupa cateva folii de Algocalmin si alte calmante pentru cap m-am apucat sa caut si eu ceva bun cu adevarat, buget pe la 650 aproximativ si cu antena eventual. Am gasit urmatoarele si va cer sfatul:



        http://cb27.ro/index.php?id_product=...roller=product
        Eu zic sa te bagi la Midlandul 248 sau la alanul 52.
        President nu mai este ce a fost, in timpul liber repar statii si stiu ce vb.

        Comment


        • Daca nu ai fi zis de 248 mai ziceam dar acea statie mie mi se pare cea mai nereusita.
          De la Midland nu merg decat pe 220.
          Cat despre Alan 52 daca prinzi una din primele aparute la iarna iti crapa butoanele.
          sigpic

          Comment


          • Revin cu vesti proaste, in ideea ca din motive financiare directionate pentru o asemenea investitie, momentan trebuie sa ma axez pe ceva mai jos ca pret. Asta inseamna ca, am un amic care ar putea sa-mi ofere la pret rezonabil un Stabo Magnum M sau un Conrad C Mobil. El mi-a zis ca el ar recomanda Conrad, acesta avand modulatie mai puternica si alte functii, insa va cer si voua un sfat.
            Mersi!
            Si nu ne duce pe noi in ispita, caci gasim drumul si singuri

            Comment


            • Eu zic stabo. Clar in favoarea conrad-ului. Asta ca si firma. Statiile in sine, nu ai de unde sa stii ce si cum a fost umblat in ele
              Sezi bland ca-s din Maramu' ❗️❗️❗️

              Comment


              • La fel inclin si eu, ca am vazut ca statiile Stabo sunt "laudate", cat si din prisma faptului ca vreau sa incapa acolo jos sub comenzile de la climatizare.
                "Umblate" sau "Neumblate" , dupa experienta cu TTi 550 cred ca voi fi placut impresioant de receptia si emisia acestor doua sau macar asa sper

                Pe langa faptul ca e destul de mare, un lucru care pot zice ca nu-mi prea place la Conrad este si ca are butoanele acelea multe pe care trebuie sa selectezi intai ce reglaje vrei, si apoi cu butonul mare rotativ reglezi Vol, Sq si altele...eu vad cam incomoda faza asta...

                Oricum, voi merge astazi sa le vad, sa le aud si in functie si acest aspect ma voi decide.
                Si nu ne duce pe noi in ispita, caci gasim drumul si singuri

                Comment


                • Stabo este Presiden facut pentru Germania asa cu Mtech Legend este president facut pentru Polonia.
                  Clar Stabo.
                  sigpic

                  Comment


                  • Tocmai am am testat Stabo si da, suna "tare" diferit si bine fata de ceea ce eram eu obisnuit. Clar asta ramane!
                    Si nu ne duce pe noi in ispita, caci gasim drumul si singuri

                    Comment


                    • Ma declar multumit!

                      Am revenit cu impresii si da, Stabo Magnum M a ramas, cuplat cu un microfon dinamic DNT + antena Sirio Megawatt 4000, desi in teste (vezi imagini atasate), am folosit ca antena un Megawat MW-70 Black care tot receptiona si emitea mai bine decat ceea ce eram eu obisnuit.
                      Statia e un pic murdara, dar totul la ea e ok, se rezolva azi si va arata mai bine, important este functioneaza super bine si si mai important este ca a costat doar niste beri cu amicii mei azi-noapte
                      Attached Files
                      Si nu ne duce pe noi in ispita, caci gasim drumul si singuri

                      Comment


                      • MW 4000 face jumate din treaba statiei.
                        Are un castig foarte bun si la emisie si la receptie.
                        Pentru mine a fost si este cea mai buna antena dupa piata la ora actuala.
                        sigpic

                        Comment


                        • Exact, am simtit asta si acum plec spre Brasov si o voi vedea la treaba impreuna cu Stabo. Weekend placut tuturor!
                          Si nu ne duce pe noi in ispita, caci gasim drumul si singuri

                          Comment


                          • Ce statii de dimensiuni mari aveti in logan? Cum o aveti montata?
                            Vreau sa cumpar si eu una din asta
                            Cainele care latra nu musca!

                            Comment


                            • Eu am rezolvat ''problema'' statiei E/M cu PolMar Venus + antena
                              Toate comenzile le am pe microfon ... statia este montata sub scaun sofer si de acolo pe sub mocheta pana in portbagaj pleaca firul de la antena.
                              Antena o tin pe capota portbagaj. Sunt multumit de functionare.
                              655522_BB_00_FB.EPS_1000__92497_zoom.jpg Copy of DSCN2786.JPG
                              In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                              http://searchme71.blogspot.com/

                              Comment


                              • Ma refeream la statii de dimensiuni mari (valery/grant) adica de genul 16/5,5/24cm...
                                Cainele care latra nu musca!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google