Montaj Soclu Antena

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montaj Soclu Antena

    salutare
    tocmai mi-au furat antena si mi-am cumparat separat soclu si antena!
    cum se monteaza?!, daca a mai avut cineva experienta asta
    multumesc

  • #2
    ti-au rupt si soclul antenei? Daca nu, antena intra prin infiletare, daca ti-au stricat soclul trebuie sa te uiti sub tapiteria plafonului si vei intelege ce sa faci.

    Comment


    • #3
      soclu antena

      Originally posted by cosminel12 View Post
      salutare
      tocmai mi-au furat antena si mi-am cumparat separat soclu si antena!
      cum se monteaza?!, daca a mai avut cineva experienta asta
      multumesc
      Se da jos prin declipsare lampa din plafoniera cu o surubelnita mica si se lasa sa atirne in mufa de la bec apoi cu o cheie fixa de 8 se slabeste piulita.Banuiesc ca ti-au furat numai antena si sa rupt opritorul din plastic al soclului.Nu-i greu de scos.Bafta!

      Comment


      • #4
        multumesc
        da, au vrut sa fure tot, si s-a rupt soclu
        ma apuc sa desfac maine, sper sa mearga repede

        Comment


        • #5
          of topic;cosminel imi pare sincer rau pt tine,am un coleg la care i-a furat pleoapele de la faruri"romania tara de jegosi"

          Comment


          • #6
            ...se fura si vopseaua de pe tabla la noi!!!

            Comment


            • #7
              imi puteti spune unde pot gasi antena de cumparat fara soclu in bucuresti....(am rupt-o intr-o sarma/incredibil nu mi-a venit sa cred)

              Comment


              • #8
                din cate stiu eu nu este suficient sa dai doar plafoniera jos ca sa desfaci soclu pt ca nu corespunde gaura plafonierei cu piulita soclului ; trebuiesc desfacute si parasolarele si partea din fata a plafonului ca sa ai acces la piulita soclului ...e complicat mai ales cu plasticele de la parasolare cele din interior ; cauta aici mai multe info : http://www.tutorialelogan.ro/
                my ride - still under construction

                Comment


                • #9
                  Mie mi au furat antena si s a rupt si soclul. problema e ca in momentul in care a tras de antena a infundat si putin tabla. Imi e teama sa nu intre apa pe acolo sau sa trebuiasca indreptata cu kit. avand invedere ca e doar usor infundata, poate merge impinsa de jos in sus fara alte probleme. Ati intalnit problema cu tabla infundata?

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google