Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La "Vrei sa fii milionar?":
    - Cum se cheama chestia aia cu care te speli dupa ce faci sex? este intrebata o blonda.
    A. Burete
    B. Spuma de baie
    C. Sapun
    D. Sampon.
    " Hmmm...astia vor sa ma incuie", gandi blonda, apoi raspunse prompt:
    - Periuta de dinti !
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • Ce fac doi puisori in fata unui rotisor? Vad un film de groaza.
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • Un avocat era bucuros că fiul său terminase avocatura şi astfel putea să-i calce pe urme. Trece ceva timp şi avocatul cel tânăr preia clienţii şi cazurile tatălui său, acesta ieşind la pensie. Într-o zi vine bucuros acasă şi îi zice tatălui:
        - Tată, ştii cazul ăla care n-ai putut tu să-l rezolvi în peste douăzeci de ani!?
        - Da, fiule!
        - Păi eu l-am rezolvat într-o săptămână!
        - Foarte bine fiule, foarte bien. Dar să nu uiţi că acel caz te-a ţinut pe tine la şcoală, la liceu, la facultate şi mai rămânea şi de-o vacanţă!
        sigpic

        Comment


        • Sună telefonul. Tzzzzzrrrrrrrrrr.Fetiţa
          ridică receptorul:
          – Alo?
          – Bună, scumpo; sunt eu, tati. Mami e cumva în apropierea telefonului?
          – Nu, tati, mami e la etaj, în dormitor, cu unchiul Paul.
          După o scurta pauză, tati zice:
          – Dar, scumpa mea, tu nu ai niciun unchi Paul!
          – Oh, ba da, am, şi el e la etaj, în camera cu mami, chiar în acest moment. O alta scurtă pauza:
          – Uf, bine atunci, vreau ca tu să faci ceva pentru mine: lasă receptorul pe masă, alerga la etaj şi bate la uşa dormitorului şi strigă la mami: “Maşina lui tati tocmai a intrat în parcare!”. – Bine, tati, doar un minut.
          Câteva minute mai târziu, fetita vine înapoi la telefon.
          – Am făcut ce mi-ai spus, tati.
          – Şi ce sa întâmplat, scumpa mea?
          – Ei bine, mami s-a speriat rău, a sărit din pat, a început să alerge în stânga şi în dreapta ţipând, apoi s-a împiedicat de covor, s-a lovit cu capul de masa de toaletă şi acum zace nemişcată!
          – O, Doamne! Şi ce poţi să-mi spui despre unchiul tău Paul?
          – Şi el a sărit din pat şi el s-a speriat rău şi a sărit pe fereastra din spate direct în piscină. Dar cred că nu ştia că săptămâna trecută am scos apa, ca să curăţăm bazinul. S-a lovit de fundul piscinei şi cred că a murit.
          O lungă pauză. O pauză şi mai lungă… O foarte lungă pauză,… apoi tati spune:
          – Piscină zici? Hmmm…. Aveţi numărul
          0232000000?
          – Nu, cred că aţi greşit numărul
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Un bărbat sună la pompieri şi zice speriat:
            - Domnule, soacra mea vrea să se arunce de la etaj!!
            - Şi care e problema?
            - Nu se deschide fereastra!

            ============================

            Înainte de înmormântare, soţul intră în cameră pentru a-şi vedea soacra pentru ultima dată şi bufneşte în plâns.
            Soţia:
            -De ce naiba plângi, n-ai plăcut-o pe mama niciodată!
            Soţul:
            -Ştiu, da’ mi s-a părut că mişcă!

            Comment


            • 3 barbati morti ajung la poarta raiului.
              Ii ia Dumnezeu pe fiecare la intrebari, primul fiind un italian:
              -Ia zi, tu cum ai murit?
              -Pai, mi am cumparat un Ferrari, am mers pe autostrada spre Milano cu 340 km/h, n-am putut sa iau o curba, am intrat in parapet si am murit pe loc.
              -Bine, poti sa intri.
              Al doilea, un german:
              -Tu cum ai murit?
              -Mi am luat un Porsche, am mers pe autostrada, o cisterna a pus frana brusc in fata mea, nu am mai putut opri, explozie mare, am murit pe loc…
              -Bine, poti intra si tu.
              Al treilea,un roman:
              -Tu ce ai patit?
              -Mi am luat un X5 si am murit de foame…

              Comment


              • Un roman incearca sa agațe o straina pe
                facebook :
                - Hello.
                - Hello.
                - Where are you from ?
                - France !
                - Du-te ba, nu te cred !
                - Pe bune !

                Comment


                • forma corecta la ultimul banc ar fi:
                  - "Oai, Du-ti bai, nu ti cred !
                  - Pi buni !"

                  asta e un banc la banc

                  Comment


                  • ”Dragă soţule,
                    îţi scriu aceasta scrisoare ca sa îţi zic că te las pentru ceva mai bun. Am fost o bună nevasta pentru tine în ultimii şapte ani, şi nu trebuie sa îţi demonstrez asta. Aceste ultime două săptămâni au fost un infern; şeful tău azi m-a sunat să îmi spună ca ţi-ai dat demisia şi se pare că e ultima ta „bravură”. Săptămâna trecuta te-ai întors acasă şi nu ţi-ai dat seama că m-am tuns şi mi-am făcut unghiile, că am gătit mâncarea ta preferată şi că aveam pe mine o nouă marca de lenjerie intimă. Te-ai întors acasă, ai mâncat în două minute şi te-ai dus imediat la culcare după ce ai văzut meciul. Nu îmi mai spui că mă iubeşti, nu mă mai atingi… Nu ştiu dacă faci mişto de mine, dacă nu mă mai iubeşti, dar orice ar fi, eu te las.
                    Noroc bun!

                    Semnat: Nevastă-ta.
                    P.S.: Dacă ai vrea să mă cauţi, să nu o faci. Eu şi frate-tău ne-am mutat la Alba-Iulia şi trăim împreună”

                    Soţul răspunde:

                    “Dragă nevastă, nimic nu mi-a completat ziua de azi, decât faptul ca am citit scrisoarea ta. E adevărat că am fost căsătoriţi şapte ani, dar nu ai fost nici pe aproape de a te comporta ca o bună nevastă. E aşa de rău între noi, încât împreună nu se mai poate. Mi-am dat seama că te-ai tuns săptămâna trecută, dar primul lucru la care m-am gândit a fost: „zici ca e bărbat”. Mama m-a învăţat să nu zic nimic, dacă nu am ceva drăguţ de zis.
                    Ai gătit mâncarea mea preferata, dar cred că m-ai încurcat cu frate-meu, pentru ca eu nu mai mănânc carne de porc de zece ani. M-am culcat când am văzut lenjeria ta nouă, pentru că avea încă eticheta cu preţul pe ea: 490 de lei. Am sperat să fie doar o coincidenţă cu faptul că în acea zi frate-meu mi-a cerut 500 de lei împrumut.
                    Cu toate acestea simţeam că te iubesc şi speram să ieşim din criza asta. Aşa că, atunci când am aflat că am câştigat 10 milioane de € la loto, mi-am dat demisia şi am cumpărat 2 bilete pentru Bora-Bora. Dar când m-am întors acasă erai deja plecată. Cred că totul se întâmplă cu un anume motiv. Sper că viaţa să îţi fie plină de tot ce ţi-ai dorit vreodată. Avocatul mi-a spus, că din cauza scrisorii pe care mi-ai lăsat-o nu vei avea nici un leu de la mine. Ai grijă de tine!

                    Semnat: Bogat rău de tot… şi liber!
                    P.S.: Nu ştiu dacă ţi-am zis vreodată, dar fratele meu, înainte se numea Maria, nu Marian. Sper că asta nu e o problemă pentru tine…”

                    Comment


                    • Bulă cade de la etajul 4. Vin vecinii:
                      - Domnule, aţi păţit ceva?
                      - Nu.
                      Se scutură Bulă şi vrea să plece, dar este oprit de vecini:
                      - Domnule, ce meserie aveţi?
                      - Sunt paraşutist.
                      - Şi unde vă este paraşuta?
                      - E sus în casă, o bate bărbat-su de-o rupe.

                      Comment


                      • O doamna se duce la medicul ginecolog, incepe medicul sa o consulte, la un moment dat suna telefonul. Cu o mana in problema doamnei, cu cealalta pe telefonul mobil, incepe sa poarte o discutie cu sotia, gesticuland in acelasi timp din mana “ocupata”:
                        - Da draga, o iei prima la stanga, apoi faci sensul giratoriu, a doua la dreapta si apoi o tii tot inainte. Inainte draga, ai inteles, tooot inainte.
                        Si apoi inchide telefonul. La care pacienta, cu fata rosie de emotie si transpirata toata, ii spune medicului:
                        - Domnu’ doctor, va suparati daca va rog sa mai repetati inca o data adresa, insa de data asta s-a treceti prin trei giratorii?

                        --------------------------------
                        Un politist la examenul de avansare in grad. Examinatorul ii spune subiectul:
                        - Spune numele a trei savanti germani!
                        Politistul:
                        - Einstein!
                        Examinatorul:
                        - Foarte bine!
                        Politistul face o pauza indelungata, iar examinatorul, pierzandu-si rabdarea, incearca sa-l grabeasca:
                        - Ai spus unul, foarte bine, mai ai doi. Hai ca nu e greu!
                        Politistul prinzand curaj:
                        - Einstein, Zweistein, Dreistein! - See more at: http://ebancuri.net/trei-savanti-ger....oJt97QMe.dpuf
                        Last edited by mr.K; 4 September 2014, 10:03. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • “Zboara un egiptean, un american si un moldovean

                          Trec peste Egipt: egipteanul:ma, da voi stiti, piramidele noastre ajung pana la nori!!!

                          moldoveanul&americanul:ei da bre!!! chiar pan la nori!!!
                          egipteanu:ei poate cu un metru mai jos

                          Trec peste America: americanul:ma da voi stiti, zgaraie-norii nostri ajung pana la nori!!!

                          moldoveanul&egipteanul: nu mai spune, kiar pan la nori…?!!!!!!!!
                          americanul:ei poate doar cu un metru mai jos.

                          Trec peste Moldova.Moldoveanul, neavand cu ce sa se laude, zice:

                          Da voi stiti, la noi femeile nasc pe gura!!!
                          egipteanul&americanul:oau, serios, nu mai spune, nu te credem!!!!!

                          moldoveanul:ei poate cu un metru mai jos! “
                          Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                          Comment


                          • Adevaruri spuse in gluma:


                            1. Cu dragostea omori timpul, cu timpul omori dragostea.
                            2. Răzbunarea e dulce şi nu are calorii.
                            3. Dacă n-ai ce face, fă-o în altă parte.
                            4. Când bărbatul are o situaţie proastă, caută o femeie. Când situaţia se îmbunătăţeşte, mai caută una.
                            5. În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea. În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.
                            6. Dacă soţia nu vorbeşte dimineaţa cu tine, înseamnă că beţia de aseară ţi-a reuşit.
                            7. Mai rău decât un prost leneş e un prost cu iniţiativă.
                            8. M-au urmărit multe gânduri profunde, dar am fost întotdeauna mai iute decât ele.
                            9. Întâmplarea e inevitabilul apărut din senin.
                            10. Dacă şeful e idiot, lasă-l s-o afle de la altul.
                            11. În orice căsnicie, cineva are întotdeauna dreptate, iar bărbatul niciodată.
                            12. Nu-i greu să te laşi de băut, greu e să înţelegi de ce trebuie să te laşi de băut.
                            13. Oamenii cu bani sunt de două feluri: apăraţi de poliţie ori căutaţi de poliţie.
                            14. Şi în casa de nebuni există vecini.
                            15. Oricât te-ai strădui, cineva va munci mai puţin decât tine şi va câştiga mai mult.
                            17. Nu salariile-s mici, lunile sunt prea lungi.
                            18. Când iubeşti cu adevărat, nici măcar bigudiurile nu te mai sperie.
                            19. Principala problemă a omului e că el singur îşi creează probleme.
                            20. Dacă nu ai griji şi duşmani, e posibil să nu te fi născut.
                            21. Cine munceşte toată ziua nu mai are timp să câştige.
                            22. Viaţa e liniuţa dintre data naşterii şi data morţii.
                            23. Sărăcia nu se vindecă. A dovedit-o medicina fără plată.
                            24. Dacă într-un cuvânt de cinci litere ai comis şase greşeli, una e de prisos.
                            25. Un adult e omul care nu mai creşte în înălţime şi începe să crească în lăţime şi grosime.
                            26. Prietenii pot fi şi falşi, duşmanii sunt întotdeauna autentici.
                            27. Nu-ţi băga în cap toate fleacurile, fiindcă nu-ţi mai rămâne loc pentru prostie.
                            28. Un optimist este un om insuficient informat.
                            29. Femeile fac din nimic trei lucruri: salate, coafuri şi drame.
                            30. Uneori, când începi să frânezi, nu te mai poţi opri din frânat.
                            31. Dacă la o întrebare îţi răspunde un filozof, nu mai înţelegi ce-ai întrebat.
                            32. A doua căsnicie e victoria speranţei asupra experienţei.
                            33. Nu-i deloc greu să combini neplăcutul cu inutilul. E doar o chestiune de tradiţie.
                            34. Logica este ştiinţa care îi permite bărbatului să nu înţeleagă femeia.
                            35. Pe oaspete, oricât de bine l-ai hrăni, tot se îmbată.
                            36. Vodca băută cu măsură e bună în orice cantitate.
                            Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                            Comment


                            • De la BAC, 2014 ...
                              ...o știu pe Nichita, nu știam că o cheamă și Stănescu. Probabil între două cafteli mai scrie și poezii…
                              ...Eminescu a fost poet doar cât a trăit. În rest nu știu ce meserie avea…
                              ...dacă Arghezi scria o poezie, Ion Barbu scria alta diferită, ca să nu-i confunde lumea….
                              …după titlu, poezia ”Zdreanță” pare să fie despre o curvă, dar este despre un câine care punea botul la ouă…
                              …Baltagul e un fel de topor cu care babele își căutau barbatii…
                              …Poeții nici ei nu stiau ce scriu. Probabil de aceea suntem întrebați mereu ”Ce a vrut sa zică autorul?”..

                              Comment


                              • Ce spune un pesimist despre actuala guvernare?
                                - Mai rau de atat nu se poate!
                                Dar un optimist?
                                - Ba se poate!!!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google