Ce imbunatatiri(dotari) ati adus masinii voastre??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Neaparat sa revii cu poze! Cum s-au potrivit aeratoarele ? Si butoanele?
    sigpic
    !

    Comment


    • salut

      daca tot am ajuns si pe THREAD ull asta hai sa postez si modificarile aduse la masina mea, logan PH2 laureat 2008:
      DRL
      Semnalizare "one touch"
      temporizare variabila stergatoare+ activare functie stergere de 3 ori cand dai la
      spritiera
      lumini de viraj
      lumini "Follow me home"
      oglinda interioara electrocromatica
      a 2 plafoniera
      incalzire in scaune
      schimbat iluminare bord si butoane consola centrala
      module cu impuls geamuri electrice fata
      radio-cd cu bluetooth si USB (cel de origine)
      tetiere spate tip virgula (toate 3)
      cotiera
      tubulatura incalzire locuri din spate
      huse scaune (la fel ca tapiteria originala)
      mocheta spatar (portbagaj)
      mocheta capota poprtbagaj
      mocheta capota motor
      filtru habitaclu
      plasa pe grilele de aer (cele unde este vasul de spritiera)
      cheder capota motor
      placaj la roata de rezerva
      senzori de paracare
      jenti de aluminiu
      schimbate discurile pline cu unele ventilate (bineanteles si etrierii si port- etrierii
      carlig de remorcare
      ornamente far
      deschidere portbagaj din cheia masinii + telescop
      telescoape capota motor

      daca imi mai aduc aminte si de altceva...
      poate voi reusi sa fac si nistre poze
      live to ride

      Comment


      • Logan Story PH2 1,6 E5 85 cp August 2012:

        - Aparatori noroi fata, spate
        - Cheder capota motor
        - Incalzire in scaune (butoane in consola de sub frana de mana)
        - Jante model PH2 Alium
        - Obturatoare praf la usi
        - Conservare suplimentara in praguri, usi, stalpi, lonjeroane
        - Tava portbagaj
        sigpic

        Comment


        • salut

          am uitat
          priza 12V portbagaj
          obturatoare tiranti usi
          modificat mecanism stergatoare pentru a elimina triunghiul ce ramane dupa ce dai de stergatoare
          Last edited by shtrumphy83; 14 August 2014, 16:13.
          live to ride

          Comment


          • Originally posted by vdmihai View Post
            Neaparat sa revii cu poze! Cum s-au potrivit aeratoarele ? Si butoanele?
            Acum cu poze, aeratoarele s-au potrivit ca o manusa, nicio modificare necesara.
            La butoane am avut ceva de furca pentru ca sunt mai lungi si trebuie taiata partea de plastic astfel incat sa nu ramana o distanta prea mare intre buton si panou. La mine a cam ramas si acum se vede lumina pe-acolo. Am sa rezolv facand o adaugire cu banda neagra.
            Reperele le-am cumparat de la utilizatorul <valy_p26> de pe <pieseauto.ro>
            Attached Files

            Comment


            • Cromul in loganul 1 arata urat. Parerea mea. iar consola invechita cu butoane si aeratoare cromate iar arata urat.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Salut,sunt nou pe acest forum.Detin un Logan 1.4MPI din anul 2005.Anul acesta am obtinut permisul si am decis sa ma implic cat mai mult si sa efectuez cateva modificari.Pentru inceput as vrea sa va intreb unde pot gasi o bara fata fara suportul acela de emblema.Si daca imi puteti sugera cateva modificari pe care le-as mai putea face. Vreau sa-l modific subtil,adica faruri,jante,bara fata,esapament.La interior as vrea sa modific mai multe.
                Imi cer scuze daca am gresit topic-ul,dar fiind nou am crezut ca acesta este mai potrivit.

                Comment


                • Originally posted by mumus View Post
                  Cromul in loganul 1 arata urat. Parerea mea. iar consola invechita cu butoane si aeratoare cromate iar arata urat.
                  Tinand cont de subtilitatea lui, nu cred ca vine urat. mie mi se pare ok.

                  Comment


                  • Originally posted by ducati996 View Post
                    Salut,sunt nou pe acest forum.Detin un Logan 1.4MPI din anul 2005.Anul acesta am obtinut permisul si am decis sa ma implic cat mai mult si sa efectuez cateva modificari.Pentru inceput as vrea sa va intreb unde pot gasi o bara fata fara suportul acela de emblema.Si daca imi puteti sugera cateva modificari pe care le-as mai putea face. Vreau sa-l modific subtil,adica faruri,jante,bara fata,esapament.La interior as vrea sa modific mai multe.
                    Imi cer scuze daca am gresit topic-ul,dar fiind nou am crezut ca acesta este mai potrivit.
                    Felicitari, sa-l stapanesti sanatos si sa conduci prudent
                    Referitor la intrebarea ta, te sfatuiesc sa arunci o privire pe site-ul 'tutoriale logan', cat despre spoiler-ul fata, trebuie sa gasesti pe cineva care lucreaza in fibra de sticla deoarece cel mai simplu e sa modifici spoiler-ul deja existent pe masina. Te salut.

                    Comment


                    • pozitii aditionale

                      Hello, revin cu un update, tocmai mi-am montat pozitii aditionale pe lateralele spoilerului spate, led-uri bineinteles.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Posibil sa te ajute pe tine, când ieși din garaj sa fii vizibil pe timp de noapte. Altfel nu mi se par necesare si nici estetic nu arata prea bine.
                        Oricum felicitări pentru munca depusa.

                        Comment


                        • Logan 1.6 8v 90 cai .Modificari: admisie aluminiu megane 1.6e, resoftare, filtru sport. Sunet numai din admisie. Evacuarea este stock.

                          https://www.facebook.com/video.php?v...type=2&theater
                          Attached Files

                          Comment


                          • Mestere, lasa burlanele de apa ca nu-s bune pentru temperaturi crescute.
                            Mai bine schimba chestia aia de acolo, ca acum te vad cu un topic: "Mi-a luat foc masina... Ce ma fac?".

                            Comment


                            • BiniDiTat.
                              Am mai vazut la un amic un furtun de aspirator.
                              Sunteti pe directia cea buna ! )








                              Mai ales "dak" am scrie corect.
                              Last edited by Niki; 13 November 2014, 08:53. Reason: cea
                              My Ride ! B - 29 - TmT

                              Comment


                              • Originally posted by mariannn View Post
                                deci, nu e perla dar e amuzanto-trist...
                                las-o incolo de indemanare...

                                kit tuning dacia logan,evacuare dacia logan,spoilere dacia logan ,jante dacia logan, chiptuning dacia logan


                                cat ar fi romanu de inventiv, dar sa pui tevi de canalizare si sa ai pretentii de sunet SPORT...cred ca de la etichetele de la codul de bare, alea fac totul...
                                DA-i DRACULUI CU UN TERMOLCONTRACTIBIL CEVA; NU LE LASA ASA CA ARATA CA UN CXR!
                                Sunetul il da filtrul ... si teava aia nu are decat rolul sa aduca aerul in corpul clapeta. Daca ai tu o idee mai buna la aceleasi costuri si cu aceeasi eficacitate dau 2 beri ca sa o aflu si eu.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google