Montare Subwoofer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montare Subwoofer

    Vreau si eu sa stiu daca pot monta un subwoofer la un logan modelul nou , conectat la playerul masinii , cat m-ar costa si daca sa merg la dealer sau la altcineva?

  • #2
    Se poate monta pe orice masina. Il poti monta singur, nu este greu. Ai boxe pe spate?
    MY CLA

    Comment


    • #3
      Se poate monta relativ ușor, eu mi-am montat pe al meu. E mai ușor de legat in spate la player decât pe stâlpi.
      Pune detalii despre sub si/sau amplif
      My Ride sigpic

      Comment


      • #4
        intrebarea e de ceva vreme , multumesc de pareri , dar am vazut ceva ciudat , la loganul meu boxele din spate ( cele de pe usile masini ) nu functioneaza .. , trebuie sa fac eu ceva sau asa este din fabrica?

        Comment


        • #5
          E posibil sa nu ai difuzoare pe spate, in functie de echipare
          My Ride sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by Madutzu25 View Post
            E posibil sa nu ai difuzoare pe spate, in functie de echipare
            e posibil , am versiunea ambiance

            Comment


            • #7
              E sigur, nu ai. Daca vrei originale, ti le dau gratis la o intalnire. Le-am pastrat dupa upgrade
              My Ride sigpic

              Comment


              • #8
                E posibil sa nu aiba nici fire in instalatia masinii, de la player pana la usile spate, verifici scotand burdurile de trecere spre usile spate si numarand firele(ex: Laureate> 2 inchidere, 2 geam, 2 difuzor).
                De asemenea e posibil ca Plug&radio original sa nu stie de 4 difuzoare, respectiv de fader.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #9
                  Adevarat, am uitat de acest aspect. Sincer, nu stiu cum arata player-ul de la varianta ambiance.
                  Daca e asa cum a spus Torq, cea mai buna solutie este un upgrade complet al sistemului audio. Operatie costisitoare in functie de preferinte. Nu cred ca merita sa pui subwoofer pe un sistem cu 2 cai si cu o calitate minima a sunetului.
                  My Ride sigpic

                  Comment


                  • #10
                    E Dacia Plug&radio cum ai avut si tu, partea cu difuzoarele e problematica, sa nu fie dezactivate din soft (din Clip pe CAN ) cele din spate.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • #11
                      Ma gandeam ca e ceva mai slab decat player-ul ala Ciudata chestia cu dezactivarea dif... Ar trebui demontat player-ul si vazut despre ce e vorba; asta daca nu are fire trase is spate
                      My Ride sigpic

                      Comment


                      • #12
                        nu prea cunosc masina , eu am un golf , dar a plecat tata cu el in Germania si mi-a ramas pe mana aceasta surpriza de logan .

                        PS : acesta este playerul masinii 2014-08-28 15.42.26.jpg

                        Comment


                        • #13
                          Apesi pe (12) Menu apoi cauti parametrii(setari?) audio si aici ar trebui sa ai Fader, daca ai poti verifica existenta firelor spre spate, ultimul pas fiind demontarea si proba iesirilor spate



                          in poza de mai jos echipare Laureate cu inchidere, difuzor si macara
                          Attached Files
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google