Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut.nu stiu ce pretentii ai de la un sistem,dar e foarte greu sa obtii un bas in usi.Cel putin o sa ai nevoie de componenete,si cauta o alternativa ieftina (daca nu vrei sa investesti) ca sa izolezi usa. Coaxiale de jvc folosesc si eu in usile de fata,o pereche de 13 si una de 16,am usa izolata si tot lasa de dorit,plus ca cele de 16 le-am amplificat. Poti folosi un amplificator pentru ele,chiar si cel mai mic amplificator o sa scoata mai bine decat playerul. In principiu daca vrei sa sune cumva, izolarea usii e baza ! Bafta
    Last edited by 77sky; 20 September 2014, 18:15.

    Comment


    • Prestige a facut niste recomandari foarte bune vis-a-vis de difuzoare ... printre care si Hertz Dieci-preferatele mele !
      Dar ... daca nu te costa nimic, de ce nu incerci JVC-urile disponibile ? La faza 1 iti ia 5 minute sa schimbi un difuzor cu altul ...
      Si, in alta ordine de idei, la acest model de player poti pune si satelit de comanda !
      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

      Comment


      • Mersi de sfaturi. Nu ma intereseaza vreun amplificator sau mai stiu eu ce dracii, pur si simplu vreau niste boxe care sa se auda mai bine decat cele stock, pt ca daca trec de volum 15, incep sa gajaie ca e prea puternic playerul :

        Stiu ca pot pune, am si cablul, dar nu ma intereseaza asta, mai mult adaptorul BT l-as lua

        Comment


        • Cu niste simple difuzoare in usi nu poti face masina sa ''bubuie'',iti garantez asta.
          MY CLA

          Comment


          • Salut as vrea sa va dati cu parerea despre sculele pe care o sa le pun in logan. Difuzoare am deja pe acelea din dotare si in fata si in spate se aud destul de bine, casetofonul are comenzi pe bord. Difuzoarele nu as vrea sa le schimb, voi ce imi recomandati sa fac?


            CD-Player: Pioneer DEH-X5600BT

            Amplificator: Alpine BBX-F1200

            Difuzor: Pioneer TS-W310D4

            Cutie difuzor:Bass reflex (36,6 litri)

            Kit-ul de cabluri am vazut ca sunt pentru amplificatoare cu 2 canale si cu 4 eu nu sunt sigur pe care trebuie sa il iau daca ma puteti ajuta va rog frumos. Si sa imi dati ceva sfaturi sau ceva ce o sa imi trebuiasca pe parcurs. Va multumesc o zi buna.

            Comment


            • Pai daca amplificatorul are 4 canale, trebuie sa iei pentru 4, nu?
              Nu ai ce face cu amplificator de 4 canale doar pe subwoofer daca nu amplifici si un set de difuzoare. Iti recomand un amplificator in 2 canale.
              P.S Amplificatorul ales de tine este slab!
              MY CLA

              Comment


              • Salut Prestige. Pt difuzoarele recomandate de tine ( http://www.melodix.ro/ESX-XE-6-2C-Di...nte-16-cm-p50/) ce casetofon decent imi poti recomanda? Daca imi poti da 2-3 exemple ar fi perfect. Eu unul ma gandesc la un pioneer pt ca am auzit ca sunt bune.
                Si as mai avea vreo 2 nelamuriri. Una daca merg sigur inelele de mdf de 16 pt loganul meu din 2008 iar a doua daca pe spate pun difuzoare de 13 cu o putere mai mica fata de cele dupa fata imi va influenta cu mult calitatea sonora?
                Mersi frumos.
                Last edited by irinell24; 12 September 2014, 04:57. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Pentru alea ideal ar fi un amplificator in 2 canale pentru a scoate totul din ele, dar nu te vor dezamagi nici pe cd player. Da-mi un buget pentru cd player sa stiu ce sa-ti recomand...
                  Inelele din MDF merg sigur.
                  Cu un sistem bun pe fata nu mai ai nevoie de difuzoare pe spate,dar nu strica daca le ai... Completeaza sunetul care vine din fata.
                  MY CLA

                  Comment


                  • In primul rand multumesc frumos.
                    350 maxim 400 lei.
                    Si daca ai la indemana ceva informatii si despre un amplificator m-as uita cu placere la ele.
                    Insa cd playerul este pe primul loc deocamdata. Banuiesc ca ii pot pune amplificator si ulterior.

                    Comment


                    • Uite aici: http://www.be-loud.ro/produse/CD-Pla...ood/KDC-120RY/
                      Probabil vei gasi in alta parte putin mai ieftin
                      30w RMS pe mosfet e suficient de puternic, sunetul e destul de bun redat pe difuzoare decente. Are si iesire pt subwoofer,control volum
                      Last edited by Madutzu25; 12 September 2014, 16:36.
                      My Ride sigpic

                      Comment


                      • Poti merge linistit pe acesta la amplificator. Difuzoarele pot putin mai mult, dar o sa se auda foarte bine si cu el. Gasesti si alte amplificatoare mai ieftine pe esderman, beloud etc dar calitatea face diferenta. Poti merge si pe Hollywood HXA20, este putin mai ieftin...
                        Daca vrei sa afli mai multe, poti sa citesti articolele de aici.
                        La playere poti merge cu incredere pe Kenwood, Alpine, Pioneer. ( la pioneer pentru 35 lei in plus ai un model cu bluetooth, dar fata cd.)
                        MY CLA

                        Comment


                        • Strict pe partea de receptie radio, "noile" playere de la Kenwood sunt o gluma proasta ...
                          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                          Comment


                          • Toate-s la fel,Fratello... Si la pioneer este aceasi problema. Blaupunkturile se descurca ok pe radio,dar sunt slabute la restu...
                            MY CLA

                            Comment


                            • Da, asa este, ai dreptate ... noile generatii de player sunt slabe pe partea de receptie radio, cam la toate marcile. Deh, "globalizarea (a se citi "Made in PRC") !
                              Singurul care a mai ramas cat-de-cat OK este Alpine.
                              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                              Comment


                              • Originally posted by Madutzu25 View Post
                                Uite aici: http://www.be-loud.ro/produse/CD-Pla...ood/KDC-120RY/
                                Probabil vei gasi in alta parte putin mai ieftin
                                30w RMS pe mosfet e suficient de puternic, sunetul e destul de bun redat pe difuzoare decente. Are si iesire pt subwoofer,control volum
                                Mersi frumos. O sa vad ce o sa-mi achizitionez. O sa vin cu pareri cand o sa le am pe masina. Inca odata mersi mult.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google