Tamburi pentru ABS?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tamburi pentru ABS?

    Deschid acest thread cu dorinta de a imi confirma cineva care are cunostiinte de mecanica...daca acesti tamburi sunt pentru ABS sau nu. Din ce observ in poza a doua (cu interiorul) in jurul rulmentului...pare sa fi fost inelul magnetic de abs, oare asa sa fie sau acel tambur nu a avut acest inel.?
    De asemenea, imi poate spune si mie cineva codul din interior al tamburilor? Vreau sa ma asigur ca sunt compatibili cu masina, am auzit diverse cum ca unii sunt cu diametrul de 204, chiar si mai mici unii
    Multumesc.
    Attached Files
    My turbo lag, give your MPI, a chance

  • #2
    Da, acesti tamburi sunt pentru ABS. Inelul magnetic de abs este pe tambur,marcat cu cele 2 sageti.Este prafuit.Nu stiu codul.
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Oare asa sa fie? Numai tin minte exact...cand am demontat tamburul de pe masina, in jurul rulmentului ...poate am retinut aiurea...era o rotita dintata. Parca... Sunt sanse sa ma insel, dar n-am gasit nicio poza informativa nici pe forum nici pe net. Cel care ii vinde mi-a zis ca diametrul tamburilor este de 204,45 ...se poate si citi vag in interiorul tamburului
      My turbo lag, give your MPI, a chance

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google