Nedumerire

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nedumerire

    Buna tuturor.Am si eu o nelamurire.Pana sa-mi cumpar Logan am avut Super Nova,la care ii schimbam consumabilele constant,pentru a nu consuma mult carburant.Printre altele,ii schimbam periodic (cam la un an) filtrul de benzina,care era montat sub masina,mai precis sub rezervor pe conducta care pleca cu benzina spre partea din fata a masinii,adica spre motor.Era o operatie f simpla,desfaceam doar cele doua furtune (unul care intra si unul care iesea din filtru) si schimbam filtrul.Problema la Logan e ca nu gasesc filtrul de benzina,nici nu stiu daca o mai fi avand,fiindca,desi sant "surori" Super Nova si cu Logan,observ multe lucruri imbunatatite si modificate la Logan.Precizez ca am Logan 1.4 pe benzina,fabricat 2010,dar l-am cumparat recent si de aceea inca nu-i stiu toate "chitibusurile".Va multumesc!

  • #2
    Nu ai filtru extern, si da, este un minus.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      Sal loganul pe benzina nu are filtru de benzina exterior il are cu tot cu pompa de benzina in rezervor la carte spune ca se schimba la 120 000 eu doar l-am curatat nu am schimbat nimic eu am masina din 2005 nu stiu ce sa zic la cea din 2010 dar cred ca principiu e la fel

      Comment


      • #4
        Ce chestie, habar n-aveam. Am cotetul de un an, fabricat in 2007, si ma gandeam si eu la asta, dar nu-l gaseam. Deci in rezervor... )
        MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google