Scaune logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut, pentru Etylan- De unde ai luat scaunele? Vreau sa schimb si eu scaunele pe Logan-ul meu phase 1. Cum ai facut cu sinele, se modifica greu?

    Comment


    • Salut. Si-a luat cineva scaune de alta marca, care aveau deja incalzire pe ele din fabrica, si le-a facut functionale ?
      Incalzirea adica, daca a facut-o functionala ?

      Comment


      • Incalzirea aia este o rezistenta nenorocita, se poate lega la orice masina.
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Scaune de Passat b5 a reusit cineva sa adapteze? Am gasit unele la 150 lei impecabile si incalzite dar mi se pare foarte ciudat sistemul de prindere...
          I changed her oil , she changed my life
          sigpic

          Comment


          • Scaune de B5 nu ai cum sa pui, sau cel putin nu fara sa modifici caroseria masinii. Cele de B5 au sina din stanga, cea dinspre usa o au pe caroserie , nu e ca la logan cu 2 st/dr pe podea. Cauta ceva cu sine pe podea: Gen cele de Passat B6 in sus, Audi B6 in sus, BMW E46,36,39, Peugeot 307 cred ca si 306 etc. Si oricum de pus nu e chiar asa dificil, in cel mai rau caz faci 4 adaptoare pe sina, o zi de lucru max 2.

            Comment


            • Am citit cele 9 pagini ale threadului...INUTIL! Inafara de niste comentarii pe langa ale unor personaje prea pline de ele, nimic. Toti au facut poze scaunelor, sistemului de prindere nici macar unul. Si nu, nu e pentru ca "difera de la scaun la scaun", e pentru ca mentalitatea romanului e : " Daca io am, sa am numa' io!".

              Comment


              • Gasesti sh,eu am pe masina recaro de pe un peugeot 307


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                Comment


                • Originally posted by 30_VLD View Post
                  Am citit cele 9 pagini ale threadului...INUTIL! Inafara de niste comentarii pe langa ale unor personaje prea pline de ele, nimic. Toti au facut poze scaunelor, sistemului de prindere nici macar unul. Si nu, nu e pentru ca "difera de la scaun la scaun", e pentru ca mentalitatea romanului e : " Daca io am, sa am numa' io!".


                  Iarta-ne ca nu am pozat fiecare sudura in parte, magazinul cu raftul de unde am cumparat fierul, sublerul in momentul masuratorii si mizeria scoasa din nas dupa o zi de munca in praf si pilitura de otel!!! Intr-o zi de vara, cu 40 grade la umbra si 60 grade in hala construita din tabla in care executam suportii de scaun (taind cu flexul si asambland prin sudura) mai avea dreacu chef de pus mana pe aparatul foto. Promit ca nu se mai intampla, Maria TA !

                  WTF, chiar ai scris asta?

                  Acum, sincer, chiar crezi ca rezolvi ceva suparandu-te pe niste oameni care chiar nu ti-au facut nimic?

                  Iti dau eu o cola pt timpul pierdut pe cele 9 pagini, e ok asa?

                  Desfa un scaun, analizeaza, mergi la dezxmembrari, cauta-ti scaun apoi incearca sa-l asezi pe masina.

                  Singurul lucru pe care trebuie sa-l stii (si l-ai aflat deja de pe cele 9 pagini) este ca la Logan sinele din exterior sunt mai jos cu 6cm decat cele din interior.
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Intrebare:

                    Merg sucite intre ele stanga - dreapta scaunele stock de logan 1 (cu reglaj lombar nefunctional)?

                    S-a lasat ala de la sofer si ma gandeam sa le sucesc daca nu implica nici o adaptare speciala.

                    Comment


                    • Originally posted by dsign View Post
                      Singurul lucru pe care trebuie sa-l stii (si l-ai aflat deja de pe cele 9 pagini) este ca la Logan sinele din exterior sunt mai jos cu 6cm decat cele din interior.
                      @ kojak
                      Pai, nu ai cum sa le schimbi intre ele ...
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Eh, bine ca m-a lamurit Dragmanu' , altfel zau ca trebuia sa imi vand Loganu' ca nu prindeam ideea principala. Maria MEA, da, vrea poze. Cu fiecare sudura, cu fiecare surub si piulita, si daca tot te laudai, si cu matale plin de pilitura si alte cele. Cat despre Cola, bea-o tu, nu sunt fanul acelei bauturi. Asta ca sa nu mai spun ca impresiile folosite de tine aici nu au nici pe departe efectul dorit. Ca esti/ai fost unul dintre cei cu initiativa, da, jos palaria! Dar atat! Parol, urmareste pe alea 9 pagini cati oameni au cerut o amarata de poza cu prinderea (intre timp, s-au gasit alti oameni binevoitori care le-au trimis, ca deh, nu s-au terminat inginerii/fotografii cu voi). Da' s-a obosit in N ani, de cand e postul, vreunu' sa puna o poza cu prinderea? Ca teoria cu "prinderea nu e universala", am priceput-o, da' ideea centrala e tot aia. Da' sa fie toata lumea sanatoasa, promit sa nu le pun pana la vara, si o sa caut o hala de miiiiinim 60 grade (temperatura interioara) ca sa simt si eu flacarile iadului.

                        @ nea' kojak - stai bre inca doo zile ca daca reusesc in vikendul asta, iti fac io cado' scaunul meu )

                        Comment


                        • Originally posted by 827sam View Post
                          @ kojak
                          Pai, nu ai cum sa le schimbi intre ele ...
                          ...pai si nu sunt simetrice sistemele de sine, stanga cu dreapta (sofer- pasager)?
                          tin minte ca la dacia 1310 am facut switch-u' asta si au mers ca unse.

                          Comment


                          • Aici sinele interioare sunt plasate mai sus, cele exterioare mai jos. Ca sa inversezi cum spui tu, trebuie sa "flexezi" scaunele de pe sine si sa le sudezi iar. Sau sa le montezi invers, spre pasagerii din spate ) Limo' style!

                            Comment


                            • aha, am inteles...deci nu ma leg la cap inca daca nu ma doare.

                              Comment


                              • Eu regret ca m-am apucat de proiectul asta, imi stateau banii bine in buzunar...da' asa e romanul. Plus ca la un drum de Cj, eu tre sa cobor in Turda sa fac 5 genoflexiuni ca nu imi mai simt picioarele. Ori sunt eu prea sensibil, ori scaunele mele sunt incomode..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google