Curatare Plafon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Curatare Plafon

    Cum se poate curata plafonul?

    Nuanta de gri...s-a mai inchis cu timpul si arata cam aiurea acum (nu-mi place mie). Am dat jos unul din bradutii de prindere si diferenta este destul de mare...de la nou, la ce e acum?

    Cat o costa unul nou?

    As incerca cu Biocarpet, sau ceva similar...dar e chinul dracului sa cureti ceva "in sus". Alta varianta ar fi sa-l dau jos.
    e-mail: office@stickere.info

  • #2
    Ori il dai jos, ori mergi la o spalatorie care curata si tapiterie. Recomand spalatoria. Ii dau baietii cu ceva solutie si apoi au un aspirator puternic cu care trag lichidul, ramane ca nou.
    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

    Comment


    • #3
      In supermarketuri gasesti solutii speciale pentru curatat tapiterii textile.
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • #4
        Cel mai bine e sa te duci la o spalatorie specializata dar nu cred ca-ti vor face numai plafonul...

        Comment


        • #5
          solutiile astea de prin comert nu prea mi se pare ca ar face vro treaba prea buna. am incercat cam 3 solutii de curatat tapiteria si nici una dintre ele nu pot sa zic ca a facut vro minune.in afara de un miros placut si luat praful (adica bagat mai adanc in scaun sa nu se mai vada) nu au facut mare lucru.

          cel mai bine la o spalatorie.
          1.5 dc

          Comment


          • #6
            Plafonul il mai poti curata, prin vopsire.

            Comment


            • #7
              Ai grija, ca materialul ala de pe plafon este lipit de un suport de carton multistratificat si presat, ca sa poata da forma pavilionului masinii. Orice tratament cu ceva solutii (chiar si aburi sub presiune - as seen on TV - poate duce la desfacerea cartonului ceva in genul saleurilor de la patiserie (foietaj) si atunci chiar trebuie sa-ti iei altul. Intreaba la spalatorie, dar aia nu prea stiu decat jet de apa, spuma activa si cam atat.
              The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

              Comment


              • #8
                Biocarpet este super pt plafon si scaune (facut un pic in concentratie mai mare pt plafon)
                Frecat gospodareste cu o perie si iese murdaria impregnata in timp.

                Comment


                • #9
                  am sa incerc si eu ca sa cam murdarit ba de la niste muste,ba maini murdare bla bla
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    ma poate ajuta cineva cu un cod pentru capitonajul plafonului?
                    Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google