Volan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Poate sa si sara airbagul cand faci asta, garantezi ca Nu se intampla asta?
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #17
      Si daca garantez eu te incalzeste cu ceva, iti spun ca asa mi-a scos mie volanul si nu s-a intamplat absolut nimic, in afara ca nu a sarit airbagul, nici macar nu am avut eroare in bord.
      sigpic

      Comment


      • #18
        Au mai scos si altii volane si nu a sarit nici un airbag..nu mai credeti toate legendele... I-a sarit la cineva airbagul pt ca a demontat volanul? N-am auzit... Daca te iei dupa astia de la Dacia... ajungi rau de tot
        "Garantezi tu"..aiurea..iti garantez eu ca nu sare DACA PROCEDEZI CORECT. Esti mai linistit acuma? Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar voi astia cu "imi garantezi tu " faceti parte dintro categorie unde mai intra cei cu " nu spal masina cu jetul", " nu tai nici un fir de la instalatia electrica", nu e bine sa speli motorul", "nu e bine sa o turezi mai tare de 3500"..si altele Cum am zis , nu vreau sa jignesc pe nimeni....

        Comment


        • #19
          Originally posted by einstein1984 View Post
          Poate sa si sara airbagul cand faci asta, garantezi ca Nu se intampla asta?
          Cum frate sa sara airbagul? Hai sa facem o analogie, considera ca airbagul e un bec iar calculatorul da airbag e intrerupatorul. Se aprinde becul daca doar il desfiletezi, fara sa umbli la intrerupator?
          INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

          Comment


          • #20
            Mi-a fost lehamite să mai demontez volanul pentru că era prea ger în acea zi. În plus, am realizat că pot să-l îmbrac şi fără a-l mai demonta ceea ce am şi făcut. Desigur, ar fi fost mult mai comod cu el demontat.
            sigpic

            Comment


            • #21
              Tu l-ai imbracat?
              Poti da mai multe detalii, eventual foto?
              Merci.
              sigpic

              Comment


              • #22
                Eu am relevat şablonul, am croit tiparele, apoi le-am dat unei bunicuţe să mi le coase împreună. Erorile au fost destul de mari de ambele părţi astfel încât, la coaserea pe volan nu am putut să respect stilul de cusut uzual (de la un tighel la celălalt, din doi în doi) aşa că la un moment dat eram nevoit să străpung pielea. A ieşit cum se vede dar pot să spun că nu îmi pare rău că am avut curajul să fac asta. Ce-i drept, nu aveam nimic de pierdut întrucât aveam un cupon de piele care zăcea de foarte mulţi ani şi se preta numai bine la volan. Feelingul atingerii volanului astfel îmbrăcat nu poate fi comparat cu atunci când era gol. Îţi pun şi câteva poze nu tocmai clare, făcute adineauri cu un telefon slăbuţ şi asta doar pentru că te-am văzut curios căci altfel nu le-aş fi pus.
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • #23
                  De laudat initiativa, poti oricand sa-l refaci, felicitari.
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Mulțumesc și da, când se va uza husa asta, voi face alta cu mai multă grijă și cu volanul demontat.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      A incercat cineva sa monteze un volan de la Opel Astra H pe logan?
                      Sunt compatibile?

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google