Accident Usor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident Usor

    Salut, am avut astazi in Brasov, o mica tamponare, era o straduta ingusta, si o doamna era fata in fata cu un taxi, in fata mea, ala cu taxi desi avea posibilitate, nu a vrut sa se traga, doamna a incercat sa dea cu spatele, eu din spatele ei la fel, sa fac loc, m-am uitat in retrovizoarea laterala, si n-am vazut nimic, ploua foarte tare iar luneta era uda, nu vedeam nimic, nu cred ca am dat un metru, si POC, era in spatele meu o Corsa. Daune: La mine, numarul indoit, suport de numar rupt, si o mica julitura pe bara, nu se vede aproape deloc. La el, 3 zgarieturi pe bara, si capota foarte putin indoita, nu e vizibil, doar daca dai cu degetul. Dupa o serie de negocieri, vroia neaparat amiabila, dar duminica seara unde sa rezolvi cu amiabiala, el mi-a zis ca asa stie ca trebuie sa mergem amandoi acolo, ceea ce insemna sa mai fac eu un drum mures-brasov... I-am dat toti banii ce i-am avut la mine 170 de lei, si i-am lasat nr. de telefon in caz de ceva. Daca nu am facut nimic atunci pe loc, in caz ca nu o sa ii convina ceva, el mai poate face ceva din punct de vedere legal, politie etc? Eu zic ca zgarieturile ii ieseau si cu polish, nu bara sparta nimic.
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

  • #2
    poate declara accidentul in 24 ore si teoretic ti se suspenda permisul dar cred ca a fost multumit

    Comment


    • #3
      Nu stiam niciunul procedura,+ ca ploua cu galeata, si stateam amandoi in ploaie si ne uitam la zgarieturile lui. + ca asigurarea e pe numele lui tata, la fel si masina... El imi zicea ca merge saptamana viitoare la service sa vada, eu i-am dat nr. in caz ca e mai mult, i-am zis, cand mai am drum prin BV il sun si ne intalnim sa ii mai dau ceva bani, eu unul cred ca nici nu o va mai repara, zgarieturi minore.
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • #4
        Corsa e rezistenta, brasovenii oameni Stai calm

        ps: nu ai venit sa vezi ledurili
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #5
          @mumus era corsa D... poate stii straduta aia ingusta din lateralu mall-ului de la gara... era un tip undeva la 30 de ani, era chiar foarte calm, s-a putut discuta si ajunge la o intelegere cu el.

          cat despre ledurili n-am prea avut timp ca am fost pe valea prahovei
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • #6
            kubala stai linistit ca omu e multumit,si-a luat banul,paguba minima.eu prin 2010 lucram pe o dacie papuc si am fost lovit de 3 ori intr-un an in spate.prima data am primit 200 ,a doua 180 si a treia 50 (atat avea la el).dupa 3 (incasari)m-am hotarat sa schimb bara care era jumulita bine.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google