Zgarieturi Pe Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgarieturi Pe Bord

    Azi m-a mancat sa duc un pachet cu un dulap in logan, ocazie cu care am avut placerea sa zgarii capacul airbagului de la pasager si putin din bord.
    ztie cineva cum as putea sa estopez zgarieturile ? Ca nu cred ca pot fi eliminate de tot.

  • #2
    Eu am patit asa cu ajutorul nepotelului meu. Dar remediul a fost un silicon pacatos de vreo 23 euro (eram in It la momentul respectiv), luasem de pe ebay.Nu arata ca nou, dar era o solutie alternativa. In reprezentanta Renault, imi ziceau italienii ca ma va costa mult, poate chiar va necesita inlocuire. O sa fac o poza daca reusesc azi.
    PS: intr-o nota de umor, spunea cineva : Cea mai eficientă metodă de a elimina zgârieturile e să le ignori "

    Comment


    • #3
      asta cam asa este.

      Comment


      • #4
        Sau eventual vb cu dl.Dsign si le plusezi electrostatic , sau le trimiti in Timisoara sau Hunedoara unde mai sunt baieti care pluseaza ....

        Comment


        • #5
          Nimeni, poti da detalii? Nu de alta, da mie chestia "electrostatica" si plasticul, nu mi se leaga ideile astea doua in minte .

          Comment


          • #6
            Originally posted by Nimeni View Post
            Sau eventual vb cu dl.Dsign si le plusezi electrostatic , sau le trimiti in Timisoara sau Hunedoara unde mai sunt baieti care pluseaza ....
            e o posibilitate, dar nu stiu daca e bine sa pui plus si pe airbag.

            Comment


            • #7
              Ceva de genul , http://olx.ro/oferta/reconditionari-...a-ID1Y1At.html .

              Merge si la airbag , nu cauzeaza cu nimic .

              Comment


              • #8
                multumesc mult pentru link !

                Comment


                • #9
                  Cat de fiabila e toata treaba respectiva? Interesanta metoda, habar nu aveam de ea. NDL, daca iei contactul cu ei, zi-ne si noua ce oferta ti-au facut, sa stim cum stau scorurile

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google