Cum sa faci sa nu ai probleme cu farurile din setul faruri+topuri de la MD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu sint comandate prin relee, decit proiectoarele au releu in cutia cu sigurante-relee de linga baterie.
    Totul e comandat de maneta de lumini din stinga volanului.
    Chestia asta o puteai afla usor dintr-un schema electrica ( VISU ) de Logan, gasesti pe net, oricum daca vrei sa faci modificarile de care spuneai fara schema nu se poate, trebuie sa stii ce si cum modiifici ...

    Comment


    • #47
      Originally posted by bogdan_cr View Post
      .................................................. .........
      Chestia asta o puteai afla usor dintr-un schema electrica ( VISU ) de Logan, gasesti pe net, oricum daca vrei sa faci modificarile de care spuneai fara schema nu se poate, trebuie sa stii ce si cum modiifici ...
      Multumesc mult pentru informatie.Din pacate masina nu o am de noua si nici cartea tehnica nu o am.Vechiul proprietar nu a mai gasit-o.Daca am inoportunat cu ceva, punind o intrebare,i-mi cer mii de scuze.

      Comment


      • #48
        Stai linistit, nu ai deranjat pe nimeni intrebind, asa am facut toti cind nu am stiut ceva, toti am intrebat, important e sa-ti si raspunda cineva cu informatii utile.
        In cartea masinii n-ai sa gasesti schema electrica, chestiile astea tehnice acum fabricantii nu le mai dau public, daca ai orice problema sa te duci la reprezentanta, sa manince si gura lor ceva.
        Cauti pe net VISU NT 8464, asta e ultima schema electrica de Logan 1 ph1 aparuta, oricum de la ph2 mai departe " s-a inchis robinetu`..."

        Comment


        • #49
          În ordine proiectoare ceață față, fază lungă, fază scurtă și poziții
          Attached Files
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #50
            Multumesc mult domnilor pentru bunavointa.Apreciez mult solicitudinea dumneavoastra.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google