Roata De Rezerva Furata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nu mai bine dai tu un mail la asigurator decat pe forum? Ca noi nu stim ce polita ai, ce clauze etc.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #32
      daca ai fransiza 100euro per eveniment...nu-ti acoperi dauna.
      cum bine au spus colegii, reciteste contractul si eventual ia legatura cu aisguratorul ptr. mai multe detalii.

      Comment


      • #33
        @TopCat, @ Kojak: ok, merci de info si sfaturi.

        @einstein1984: eu intrebam la modul realist, nu la modul ideal. In contract este trecut si furtul (inclusiv al rotii de rezerva), dar intotdeauna sunt probleme cu recuperarea daunei din partea asiguratorului in viata reala. Acele hartii peste hartii, dovezi (cum ca nu as fi inscenat eu) etc. Asta era intrebarea mea: daca a patit cineva la fel si cum s-a rezolvat?

        Multumesc oricum pentru raspunsuri. Am fost sa declar la politie, am facut toata hartogaria si apoi o sa ma interesez la asigurator sa vad cu ce "texte/pretexte" ma vor lua.

        Comment


        • #34
          am vazut ca baietii si-au pus lant cu lacat la portbagaj.
          de ce se poate prinde, ca eu nu ma prind, oricat ma gandesc.
          playerul l-am "donat", macar sa salvez roata.
          eu am o problema cu alarmele, fiindca de multe ori parchez departe si pana dimineata raman fara baterie. iar daca beau 2 beri, cand dorm nu mai aud alarma aia deloc. sau se merge pe principu ca ii sperie ? ce alarma mi-ati recomanda ? sa nu fie un car de bani, ca nu e "luvru", e lighean.

          Comment


          • #35
            ia-ti d-aia cu peiger, ungo claroin (daca mai exista) sau viper.
            daca n-ai vedre directa asupra masinii parcate, pe displeyu ala vezi cand e "agresata" masina si cand incepe sa miaune.

            pana acum n-ai avut alarma pe ea?

            Comment


            • #36
              nu. mi-au stricat butonul de la portbagaj, dar n-au reusit sa-l deschida.
              o sa dorm cu fata playerului de gat. aia m-a secat. de roata de rezerva nu mi-ar fi parut rau ca sta degeaba de cand a iesit masina din fabrica.
              iar o roata o mai pot gasi la 150 sh., dar playerul a fost 700.
              dar mi se pate foarte tare faza cu lantul. o sa leg pe interior manerele intre ele. .

              Comment


              • #37
                Originally posted by B997NDL View Post
                iar o roata o mai pot gasi la 150 sh., dar playerul a fost 700.
                nu-i nimic, iei pleyer sh cu 150 si roata noo cu 700

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google