Ceruire Suplimentara Anicoroziva

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    in galati face cineva ceruire anticoroziva?

    Comment


    • #17
      puteti cumpara ceara la spray cu lance si va ceruiti masina asa cum doriti voi.
      nu iti da nimeni masina asa cum vrei tu, cel mai bine o dai tu. dar vremea incepe sa se strice si operatia asta nu prea mai e ok.
      Last edited by cristianpaul; 21 October 2014, 22:02.

      Comment


      • #18
        Aceasta operatie o face orice reprezentanta Dacia, cu conservant cu ceara. Si eu am facut operatia asta anul trecut. O mai repet poate peste 2 ani.
        sigpic

        Comment


        • #19
          @balooo: Şi cât te-a costat operaţiunea de ceruire în reprezentanţă?

          Comment


          • #20
            200 de lei cu totul. Si vreo ora de stat acolo pana s-a mai uscat putin ceara. Cateva zile miroase puternic a ceara in masina, dar e miros placut.
            Operatie executata cu presiune in praguri, usi, stalpi, lonjeroane. La cererea mea suplimentara, au bagat si in aripile fata, prin compartimentul motor. Se poate baga si in capotele fata si spate, dar nu am vrut, deoarece acolo se vedea ca exista conservant, si in plus imi spoia masina pe unde umblu cu mainile. O data la 3 ani merita facuta aceasta operatie. Conservantul se vede ca e acolo din plin inca.

            Mare atentie, trebuie scoase toate dopurile de pe unde baga ceara, lasate putin pana se opreste din curs, si apoi puse la loc.
            Last edited by balooo; 23 October 2014, 14:06.
            sigpic

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google