Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un oltean e condamnat la moarte prin electrocutare. Este aşezat pe scaunul electric şi întrebat care e ultima lui dorinţă , olteanul răspunde:
    - Să mă ţineţi de mînă.
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • Un domn intr-un tren. La un moment dat trenul opreste intr-o gara. Nemaifiind nimeni in compartiment, Domnul sare la geam disperat si intreaba pe cineva de pe peron: - Dom'le, dom'le, nu te supara, aici e Caracal ? La care cel de pe peron uitandu-se direct in ohii celuilalt, cam cu sictir asa, raspunde : - Bine, ma, ca esti tu destept !
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • In fata unei usi:
        - Deschide, iubito!
        - Nu pot, sunt dezbracata.
        - Nu-i nimic, sunt singur!
        - Eu nu!

        Comment


        • Noapte. Ora trei. Brusc, vecinul a început să bată cu pumnul în uşa mea. M-am speriat atât de tare încât am scăpat bormaşina din mâini!


          - Scumpule, trebuie să cumperi nişte jaluzele, deoarece vecinul care stă alături poate vedea cum mă dezbrac.
          - Nu te nelinişti! Dacă te va vedea dezbrăcându-te, îşi va cumpăra el jaluzele!
          sigpic

          Comment


          • Sotul vine inopinat acasa si-si gaseste sotia goala in pat. In scrumiera arde un trabuc.
            - Ce-i cu asta?
            - Nu stiu, se balbaie femeia, speriata.
            - Daca nu-mi explici imediat, nu stiu ce-ti fac. Spune-mi, de unde a aparut tigara asta?
            Atunci se aude din sifonier o voce infundata:
            - Din Havana, domnule.

            ------------------
            - M-am saturat de mania asta a vitezei. E pentru a treia oara cind era ci pe ce sa ma omori! se rasteste sotul infuriat la culme.
            - Iubitule, te rog, mai da-mi o sansa!
            Last edited by mr.K; 23 October 2014, 09:59. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Traian Băsescu, Victor Ponta şi Klaus Iohannis intră într-un bar. Cine plăteste consumaţia??
              -Noi.


              Un panou identic in fata benzinariei de pe Doamna Ghica. De acciza suplimentara la benzina iti mai aduci aminte nea Ponta?
              Last edited by einstein1984; 23 October 2014, 15:40. Reason: Automerged Doublepost
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • cu alte cuvinte...puie monta!

                Comment


                • Un englez, un american si un ardelean naufragiaza pe o insula pustie. Trec zilele si ii apuca foamea... Atunci, englezul le zice:
                  - Auziti aici: ca sa nu murim de foame, pana om da de ceva mancare, eu propun sa ne hranim cu ce avem mai la indemina.
                  Scoate cutitul, isi da jos pantalonii si isi taie o bucata dintr-o buca, pe care le-o ofera camarazilor zicindu-le:
                  - Imaginativa ca e un cotlet.
                  A doua zi vine randul americanului... Ca sa nu se lase mai prejos, acesta isi da jos pantalonii si zice:
                  - Azi servim muschiulet!
                  Si isi taie o parte din pulpa, pe care o imparte cu camarazii lui.
                  A treia zi ardeleanul se cam tot foieste, pentru ca nu avea deloc chef sa se cioparteasca!... Spre seara, cand foamea ii razbeste, isi da jos pantalonii. La care ceilalti doi radiaza:
                  - Aaaa!... Azi o sa servim hot dog!
                  - Nu, nu! - zice ardeleanul. Astazi o sa serviti cate un biberon si apoi ... la culcare, ca-i noapte deja!...

                  Comment


                  • ) Epic....

                    Comment


                    • O blonda intreaba un tip pe strada:
                      - Nu va suparati, cit e ceasul?
                      - 12.15, raspunde tipul.
                      - Hmmm, bizar, zice blonda, e a treia oara cind intreb azi chestia asta si de fiecare data mi se raspunde altceva

                      Comment


                      • Se uita Ion peste gard si il vede pe Vasile jucand tenis cu Agassi. Batea
                        Vasile la Agassi de nu-i venea sa creada.
                        - Ba Vasile domnu ala nu-i Agassi?
                        - Ba da mai Ioane.
                        - Si tu stii tenis, ma?
                        - Stiu ma Ioane, mai bine n-as sti. No ia ca iara l-am batut.
                        -Apoi cum sa face ma, ca nu te-am vazut niciodata. ( Agassi terminat, il
                        roaga sa mai joace o partida)
                        -Du-te in fundu' gradinii, acolo-i un broscoi, ala-ti indeplineste orice
                        dorinta, numa vezi de vorbeste mai tare cu el ca-i cam surd.
                        Se duce Ion la broasca si ii spune ca vrea mult aur. Cand ajunge acasa
                        constata ca in batatura avea un taur. Se plange la Vasile:
                        - Surda tare broscuta ta, am vrut mult aur si mi-a dat un taur.
                        - Si tu crezi ca eu am vrut sa fiu tare-n tenis?
                        Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                        Comment


                        • Doua blonde la telefon:
                          – Draga, ai fost aseara in club?
                          – Nu fata, am avut 39 cu 1 si m-a durut capul!
                          - Cum fata, ca si eu am avut 69 cu 2 si n-am avut nici pe dracu!

                          Comment


                          • -Cite bancuri cu politisti sint?
                            -Unul sau doua, ca restul sint adevarate!


                            Un baietas de cartier suna la informatii:
                            - Sar'na, as dori numarul de telefon al domnisoarei Maria Popescu din Bucuresti.
                            - Domnule sunt 780 de Maria Popescu in Bucuresti. Un nume de strada nu aveti?
                            - Ba da, zice asta putin confuz, baietii imi zice Gica Duru..
                            Last edited by mr.K; 27 October 2014, 10:36.

                            Comment


                            • Sotul pe patul de moarte:
                              - Iubito, trebuie sa stii ceva.
                              - Ce, draga?
                              - Te-am inselat cu fata de la magazinul de bijuterii.
                              - Stiu, iubitule, de-aia te-am otravit

                              Comment


                              • O blonda se plimba cu prietenul ei pe langa o sosea circulata. La un moment dat, tipul, fan Mercedes, ii zice:
                                - Uite un Mercedes Vito! Blonda, lovita in sentiment, coace ce coace si, la un moment dat, cand vede un BMW, zice:
                                - Uite un BMW, boule!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google