Zgomot enervant la portiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ia d'aici pas cu pas de la cristi streulea....... http://www.tutorialelogan.ro/2009/09...onica-usi.html . cred ca iti va fi de folos.

    Comment


    • Trosnet întinzător portieră stânga-față

      Trosnetul care însoțește deschiderea și închiderea portierei stânga-față se poate remedia cumva sau trebuie înlocuit întinzătorul ? Și când întreb asta, mă refer la componentele aflate în interiorul portierei, nu la șurubul cu cap torx de pe stâlp care e strâns și mama lui și nici la bulonul care cuplează brațele întinzătorului.

      Am descoperit de ce trosnea tirantul, cele două șuruburi de prindere pe ușă erau slăbite serios.
      Last edited by ibuzescu; 27 December 2012, 17:24. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • aceleasi zgomote aveam si eu,am strang tot surubaraiul din usi,am izolato fonic.problema a persistatut ,pana am desfacut cuiul de la inchizatoarea usilor si le-am schimbat cu altele noi.plasticul avea uzura la toate.problema rezolvata,nu mai bate nimic in interior

        Comment


        • Eu am cuie din cele noi, integral metalice si tot "cloncane" usa stanga-spate.
          Cred ca asa e modelul la Dacia ...
          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google