Zgarieturi Vecin De Parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Primul pas l-a facut deja. A fost un pas corect intr-o tara civilizata, dar inutil in Romania.
    Pe langa asta, la asigurari nici nu mai poate declara ca a gasit masina asa, de vreme ce are plangere depusa tocmai pentru acest lucru.

    Cezar a zis fix ce se intampla in realitate:
    2. pe politie o doare in cur
    3. ii intentezi proces, faci rost de martori, etc.
    4. castigi o despagubire ce o da judecatorul (nu te gandi ca va fi mare)
    5. totul dureaza 1 an.

    Problema este ca ciclul se va relua!
    Daca nu il sanctioneaza politia, degeaba te agiti. Doar il pui sa plateasca ceva bani pt reparatii (asta in cazul in care are). Insa ti-l faci inamic pe veci.
    Si un bou care nu stie legea, cum e vecinul tau, nu vad de ce nu ti-ar f*te una cu portiera sa iti indoaie masina corespunzator. Sau sa-ti intepe rotile, ca doar ce...

    Daca ai timp, cearta-te cu el.
    Daca nu, rupe-i si tu portiera
    Last edited by mr.K; 28 October 2014, 13:50.

    Comment


    • #47
      Originally posted by vitriol View Post
      Problema nu este suma adaugata in plus la polita Casco, ci faptul ca o repara degeaba daca vecinul este un capcaun si o sa-i lase urme pe masina in continuare.

      Delicata situatie...

      @igor06, fii si tu mai convingator cand vorbesti cu vecinul, pentru ca daca il rogi frumos sa aiba grija cand se urca in masina si el este un dobitoc, e ca si cum i-as explica cainelui meu teorema lui Thales si as avea pretentii ca el s-o aplice.
      +1
      Am incercat si sa parchez ai aproape de cel din dreapta, dar dupa vreo luna-doua mi-a atras atentia celalalt vecin ca parchez prea aproape. Culmea e ca desi o perioada am parcat destul de aproape de el, nu am nici o zgarietura pe cealalta portiera.

      Oricum nu planuiesc sa-mi fac portiera pana nu rezolv cumva problema.

      Intr-adevar, politia nu da doi bani pe chestia asta. Cand am fost sambata la sectie era un tip (pana in 26 de ani) care incerca sa ma convinga ca lucrurile astea se intampla mereu si ca n-am facut bine ca am venit.
      Last edited by igor06; 28 October 2014, 22:38.

      Comment


      • #48
        Eu as incerca sa il invit sa imi plateasca reparatia, daca tot a recunoscut ca e vinovat, sau ii spui ca de aceasta data iti repari masina pe banii tai, dar daca ti-o mai atinge o singura data, ii dai foc la a lui. Fii foarte serios, poate te crede...
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #49
          Ori ai fost prea finut in discutia cu vecinul, ori inaltimea si greutatea ta nu l-au impresionat. Daca ma lua cu "nu vezi dom'le ca sunt mare si nu incap in masina", il alergam de ajungea la jumatate din greutate, ori striga Piua! si-mi dadea bani de vopsit portierele.
          Last edited by mr.K; 28 October 2014, 23:07.

          Comment


          • #50
            Mda, dupa o luna si jumate de cand am fost la politie nu s-a schimbat nimic. Nici nu-i intereseaza. Am fost sa intreb ce se intampla cu sesizarea mea si mi-au zis ca sunt foarte aglomerati in perioada asta si inca n-a fost repartizata.
            Politia stie doar sa schimbe semne de circulatie peste noapte si a doua zi sta sa-i urmareasca pe oamenii care circula de ani de zile prin acea zona si sa-i amendeze.

            Cum nimanui nu-i pasa, am gasit o solutie de compromis (stiu ca e inestetica, dar cel putin nu mai am zgarieturi). Am atasat doua fotografii.

            P.S. Tatae are 65 de ani
            Attached Files

            Comment


            • #51
              La fiecare zgarietura mergi la politie sa declari accidentul. (RCA-ul acopera inclusiv mizeriile astea).
              Apoi mergi la asigurator sa-ti refaca dauna.
              Si tot asa pana cand tataie o sa plateasca triplu la RCA, tu-l in gat.

              Comment


              • #52
                la 65 de ani si pensionar cred ca mai mult de 200de ron nu plateste iar triplu e tot kk mak.

                Ps sunt invidos pe tariful lui de rca .. recunosc

                2stalpisori infipti in asfalt cu bormasina sa isi futz@ singur usa lui...

                Comment


                • #53
                  nici stalpi nu ai voie... mai aveti idei ilegale?

                  Comment


                  • #54
                    Montare camera video in habitaclu, pentru imortalizarea scenelor de interes.

                    Comment


                    • #55
                      Am facut deja asta, doar ca nu am surprins momentul.
                      Am folosit o camera web care bate catre oglina laterala si oglinda am reglat-o sa bata spre portiera. Imaginea obtinuta e f ok (adica il vad si pe vecin, vad si portiera mea si vad si cand loveste... doar ca n-am surprins momentul).
                      Partea proasta e ca nu am priza (curent) sa filmez toata ziua. Dupa aproximativ 1,5h-2h filmarea se opreste din lipsa de curent.

                      Dupa mai multe incercari esuate am renuntat si mi-am cumparat banda aceea de protectie pe care am lipit-o pe portiera.

                      Originally posted by Drogas View Post
                      la 65 de ani si pensionar cred ca mai mult de 200de ron nu plateste iar triplu e tot kk mak.

                      Ps sunt invidos pe tariful lui de rca .. recunosc

                      2stalpisori infipti in asfalt cu bormasina sa isi futz@ singur usa lui...
                      La 65 de ani cred ca RCA-ul e ultima lui problema. De obicei la varsta asta, incep sa apara alte probleme.

                      Nu cred ca i-ar pasa nici daca as pune un zid intre masini. Portiera lui e indoita pe margine de parca ar fi dat cineva cu ciocanul + doua randuri de vopsea... si cu toate astea, tot sunt portiuni in care are vopseaua sarita de la diverse lovituri cand deschide usa.
                      Last edited by igor06; 6 December 2014, 19:24. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #56
                        Esti prea gentil. Daca era dupa mine, isi cumpara deja al 3 -lea rand de cauciucuri.
                        Si plangerea lui putea sta la militie ca sa fie repartizata. E ilegal? Ei nah, sa demonstreze ca i le-am taiat eu, justitita se face pe dovezi, nu pe presupuneri

                        Comment


                        • #57
                          mda ...
                          si daca vine cu aceeasi idee si hodorogul ? ii dai in cap ? il bagi in spital ?

                          eu personal nu mai pun pret pe fiare. daca are o zgarietura mica ce ? noi sa fim sanatosi...
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • #58
                            Eu unul la inceput la loganul PH2 am folosit o perioada inpotriva vecinului meu un bandou de use pe care am montat o banda magnetica si il lipeam pe use cand parcam langa el acum mam mutat 3 locuri mai departe si nu mai am probleme de atunci am mai marit flota de masini a familiei cu un opel care are bandou si nu se mai loveste usa acestuia si loganul 2 lam pitit intre opel si PH2
                            Opel Vectra A 1995
                            Logan Preferance 2009
                            Logan Editie Limitata 2014

                            Comment


                            • #59
                              WD-40 - http://amzn.to/2kNKM0aSubscribe to my 2nd channel https://www.youtube.com/user/origami768instagram - http://instagram.com/crazyrussianhacker Facebook...





                              Incearca cu wd-40 ...oare asa bun o fi!

                              Comment


                              • #60
                                are acelasi efect ca lichidul de frana... si nu nu pleaca toata vopseaua
                                dar daca deja a luat vopseaua ta poti sa dai cat vrei ca mare lucru nu obtii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google