Materialul Textil De Pe Fata De Usa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Materialul Textil De Pe Fata De Usa

    salut, as dori sa stiu si eu cum pot schimba acel material textil de pe fetele de usa?s-a murdarit si oricat l-as curata tot nu iese cum era inainte ma gândeam sa vopsesc toata aceea parte credeti ca procedez corect?astept sfaturi din partea voastra daca doriti

  • #2
    Alta fata de usa sau lipesti altceva peste el. Varianta B o sa iasa urat.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #3
      Il dezlipesti si lipesti altceva in locul lui taiat dupa forma celui vechi. O sa iasa bine daca il decupezi si il lipesti bine!
      MY CLA

      Comment


      • #4
        daca dai fata de usa jos, vei vedea ca acea parte textila este fixata pe o forma de plastic care este prinsa de fata de usa cu niste nituri (tot din plastic).
        cred ca daca desfaci cu grija acele nituri din plastic, partea tapitata cu textil va iesi si o vei putea re-capitona... zic si eu.
        Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

        Comment


        • #5
          Suni niste baieti care se ocupa de detailing auto. Sigur iesi mai ieftin decat daca stai sa demontezi juma' de masina si apoi s-o pui la loc + ca dupa aia n-o sa mai iasa cum a fost din fabrica.
          Last edited by vitriol; 31 October 2014, 13:09.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            Acelaşi sfat ţi-l dau şi eu, nu merită să te complici inutil.

            Comment


            • #7
              Biocarpet , face minuni. Si eu la duba de munca am fetele de usi din material textil . Erau terci/murdare . Cu o perie , apa calda si biocarpet le-am facut noi .
              Asta daca nu ai bani de dat pe detailing...

              Comment


              • #8
                Originally posted by Nimeni View Post
                Biocarpet , face minuni.
                Asta daca nu ai bani de dat pe detailing...
                +1!
                intru totul, de acord!
                Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                Comment


                • #9
                  sapun normal, apa calda si o periuta mica. ies ca noi usile cu totul. eu le-am dat jos pe toate 4 si le-am spalat in cada. uitasem ce gri frumos era plasticul cand era noua.

                  Comment


                  • #10
                    Asa o sa incerc sa fac sa le curat va multumesc pt sfaturi!

                    Comment


                    • #11
                      sa stii ca sunt de acord!
                      o periuta face minuni printre acele forme imprimate pe fata de usa...
                      in fond si la urma urmei, este plastic chior...
                      cu ocazia asta le si capitonezi cu fonomin, recomand aceasta operatiune!
                      Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by skd_ozenel View Post
                        sapun normal, apa calda si o periuta mica. ies ca noi usile cu totul. eu le-am dat jos pe toate 4 si le-am spalat in cada. uitasem ce gri frumos era plasticul cand era noua.
                        Buna ziua. Imi puteti spune si mie cum se da o fata de usa jos, ca am probleme la inchiderea centralizata, si nu vreau sa fortez. Cele trei suruburi inbus le-am scos, dar cred ca mai are si ceva cleme.
                        Va multumesc.

                        Comment


                        • #13
                          daca ai scule speciale (din plastic) pentru tras de clipsuri o folosesti pe aia. daca nu, bagi o surubelnita dreapta cat mai de cioban. cu cat mai mare cu atat mai bine.
                          o bagi in partea de jos si fortezi ca sa indepartezi fata de usa de portiera. daca incepe sa paraie ca si cum s-ar rupe ceva, nu-ti fa griji, asa e normal, se desprind clipsurile.
                          cand ai departat suficient ca sa bagi degetele de la o mana, le bagi si tragi usor de fata de usa. daca nu isi da drumul, cresti forta. e posibil sa ajungi sa tragi ca disperatul daca nu sunt umblate. cauta pe tutoriale logan, sigur e pe acolo ceva si despre demontatul fetei de usa.

                          cand o bagi la loc e schema...
                          1. toate clipsurile sa fie pe pozitie pe fata de usa, daca sunt strambe nu nimeresc gaura din usa si se rup.
                          2. bagi fata de usa intai la clipsul din dreptul oglinzii, apoi o potrivesti pe chederul perie de pe interior de la geam.
                          3. o asezi bine sa intre clipsurile de sus de sub cheder in gaurelele din usa
                          4. o iei la pumni ... dai cu podul palmei in fata de usa in dreptul fiecarui clips pana in auzi cum face "poc" atunci a intrat si s-a fixat in gaura lui.
                          5. asezi pe rand restul de clipsuri la gaura si dai pana fac poc.

                          spor la treaba
                          Last edited by skd_ozenel; 10 January 2015, 20:46.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google