Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si cu tva si fără am pus.o daca e nevoie de ei :-D
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • Originally posted by Niki View Post
      1.9 cu 2.1 au Loganurile din 2004-2005. Poate chiar si unele din 2006.
      Asa o fi, dar nu vad un motiv de alea dupa 2006 au 2.0/2.2. Sunt mai grele? Ca daca ulterior li s-au scos si barele stabilizatoare, ar trebui sa fie mai usoare, alte piese n-au mai pus pe ele, dimpotriva, cred ca au mai scos, pana la aparitia obligativitatii sistemului ABS.

      Comment


      • Al meu Laureate din 2005 are 2.0 cu 2.2.
        Cand s-a trecut la EURO 4 greutatea la un Laureate de 1.4 a crescut cu 100Kg.
        Motivul de crestere la 2.0 cu 2.2 de la 1.9 cu 2.1 nu a fost cresterea greutatii ci dejantarea cauciucurilor in diverse teste (inclusiv celebrul test ADAC cu rasturnarea).

        Comment


        • Fara senzori in functiune prin preajma, SSPPul ar trebui sa aprinda un martor de eroare nu sa urle in masina. De urlat urla daca vede presiune neconforma, asa doar te va anunta sa nu contezi pe el ca nu are info.
          Faci pana, schimbi roata, roata din spate nu emite ca nu se invarte nu va continua sa urle ca ai pana, doar te anunta ca nu stie ce presiune ai pe roata X care e inlocuita de rezerva.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Rezerva nu are monitor de presiune incorporat?
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Cei de la service Dacia au spus ca schimband cauciucurile cu totul calculatorul nu mai vede senzorii,deci nu o sa tipe..Daca ar aparea martor in bord as suporta cateva luni..

              Gata,s-au montat,nu tipa,nu e aprins in bord niciun martor!!
              Last edited by micutzu666; 31 October 2014, 18:47. Reason: Automerged Doublepost
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • nu ti-am zis eu ?! torque credea ca cine stie ce tehnologie Star Trek pusesera astia pe Logan.

                Comment


                • Mai e o chestie.Am mers cu ele in masina.Daca le depozitez si incepe sa tipe ar fi de star trek ! )
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • Salut la toti!
                    Vreau sa-mi achizitionez cauciucuri de iarna, si indeosebi ma ghindesc la Michelin X-ICE 2 sau Nokian HAKAPELITA R. Voi ce pareri aveti despre ele?
                    HN AR 681

                    Comment


                    • Originally posted by micutzu666 View Post
                      Mai e o chestie.Am mers cu ele in masina.Daca le depozitez si incepe sa tipe ar fi de star trek ! )

                      NU tipa nici cu ele afara din masina!Cei ce aveti TPMS pe masina puteti sa puneti fara grija alte jante plus cauciucuri.
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
                        Al meu Laureate din 2005 are 2.0 cu 2.2.
                        Cand s-a trecut la EURO 4 greutatea la un Laureate de 1.4 a crescut cu 100Kg.
                        Motivul de crestere la 2.0 cu 2.2 de la 1.9 cu 2.1 nu a fost cresterea greutatii ci dejantarea cauciucurilor in diverse teste (inclusiv celebrul test ADAC cu rasturnarea).
                        Laureate 1.6, mai 2005, 1.9 cu 2.1

                        Originally posted by micutzu666 View Post
                        NU tipa nici cu ele afara din masina!Cei ce aveti TPMS pe masina puteti sa puneti fara grija alte jante plus cauciucuri.
                        Poate ai TPMS, dar nu e activ.
                        Cand vei pune rotile de vara, sa dezumfli una ca sa verifici functionarea sistemului.
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • Niki,nu am setat valorile,2.0/2.2 tocmai sa nu ma streseze!
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • nici nu-l mai seta, decat sa te frece aiurea. nici nu prea ii vad utilitatea.

                            @dimilond
                            exista x ice 2 pe dimensiunea stock a loganului ?!
                            unde ai gasit ? pune si tu un link.

                            Comment


                            • Ce ati alege intre aceste doua variante ?

                              Nokian
                              All weather + 185/65 R15 88T

                              sau

                              Vredestein
                              Quatrac 5 185/65 R15 88H
                              In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                              sigpic

                              Comment


                              • Încearcă să găseşti şi să citeşti cât mai multe review-uri despre cele două mărci de anvelope.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google