Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reglabila e cel mai bine. Asta e următori pas la mine. Cam 2000 de lei. Pe aici se invarte

    Sent from my HTC Desire 500

    Comment


    • dedicata de clio, nu Logan..

      Comment


      • Ia ti h&r. Eu mi am luat eibach si acum m oftic

        Sent from my HTC Desire 500

        Comment


        • Am vazut ca nu se intelege, cred ca pana la urma ajung sa schimb masina, ca se pare ca nu este nimic pentru ea si ce este e de 5 ori mai scump decat pentru alte branduri mult mai scumpe. Daca dau pe suspensie un sfert sau mai mult din valoarea masinii nu e prea ok. Sunt curios cine pune suspensie de 2000 euro pe logan.

          Comment


          • Doua mii de lei.

            Sent from my HTC Desire 500

            Nu esti in tema. Nu mi place de tine.nu prea esti informat


            Sent from my HTC Desire 500
            Last edited by viscolu; 20 November 2014, 22:42. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • stiu ca la 2000 lei te-ai referit, dar bateam apropoul la suspensia de 2000euro. pai undeva la 2500 parca era bilstein b8 cu arcuri h&r. dar ma gandesc de 20 de ori pana sa fac pasul. Nu o sa am frane si apoi nu o sa am putere )

              Comment


              • 'Te las sa iti tunezi masina cu ce vrei u' era in vers. Parca din mafia

                Sent from my HTC Desire 500

                'ne vedem pe străzi' )

                Sent from my HTC Desire 500
                Last edited by viscolu; 20 November 2014, 22:46. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by yo87racing View Post
                  stiu ca la 2000 lei te-ai referit, dar bateam apropoul la suspensia de 2000euro. pai undeva la 2500 parca era bilstein b8 cu arcuri h&r. dar ma gandesc de 20 de ori pana sa fac pasul. Nu o sa am frane si apoi nu o sa am putere )
                  Vezi KYS , vezi MXP .... E 2000 de euro un air ride...

                  Comment


                  • Mda, iar si-a luat lumea Logan din targ cu 1500euro si are impresia ca si-a luat racheta de 1.5mil euro. Si daca o suspensie buna face cat masina, de vina e masina, nu proprietarul.... Romani, ce sa le faci...
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • Pe principiul... "am primit masina gratis iar 1 litru de combustibil ma costa 3 lei. De ce sa cumpar combustibil care sa ii mareasca deja valoarea?"

                      Gandim prea util si uitam de pasiuni.

                      Vinzi Loganul si iei o masina mai buna dar tot standard va fi pe strazi, o monotona si-atat.

                      Merita din plin banii pentru suspensie.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • Am Arcuri Eibach si as vrea sa schimb amortizoarele stock cu B8. Sunt convins ca o sa aiba o stabilitate mai buna si un comportament mai bun ( masina).
                        Ma intereseaza pareri de la cei care au asa ceva pe masina. Multumesc anticipat
                        My Ride sigpic

                        Comment


                        • Din cate am citit, din cate m-am informat ... cu cati am vorbit KW is the best.

                          Daca va pot ajuta si cu un pret cat de cat convenabil, KIT NOU undeva pe la 3670 lei - FURNIZOR: RACING NICK.
                          Last edited by balacipaul; 4 December 2014, 02:04.

                          Comment


                          • Am Bilstein B4 (toate 4 amortizoarele) cu eibach, amortizatoru de pe stanga spate sa cam dus din spusele mecanicului ( nu am facut nici repozitionare bucselor), acum as vrea sa inlocuiesc Bilstein-urile de pe spate cu Kayaba (fiind japoneze banuiesc ca ar fi ceva de capul lor) ceva pareri?

                            Comment


                            • Originally posted by yo87racing View Post
                              Am vazut ca nu se intelege, cred ca pana la urma ajung sa schimb masina, ca se pare ca nu este nimic pentru ea si ce este e de 5 ori mai scump decat pentru alte branduri mult mai scumpe. Daca dau pe suspensie un sfert sau mai mult din valoarea masinii nu e prea ok. Sunt curios cine pune suspensie de 2000 euro pe logan.
                              Pretul la suspensii "upgrade" este cam acelasi, daca vrei sa compari masini normale la cap, cu suspensie similara cu a Loganului (McPhaerson fata, punte semiindependenta spate)

                              Sunteti unii care suferiti de masini straine. Stati calmi in banca voastra daca n-aveti banuti (sa nu vreti sa cheltuiti) pt mofturi, Loganelul are tot 4 roti, volan si motor ca toate celelalte cazane.
                              Iar o suspensie de calitate face tot atat cat face si pt un Golf 3-4
                              TaTechnics si alte rahaturi NU sunt de calitate...

                              EDIT : exista unii pe aici care au pus 2000e doar pt vopsea. Stiu pe unul a carui suspensie sare de 3000e, si pe altul care a bagat banii astia in frane. Upgrade-ul la frane inca nu s-a terminat, asta ca sa aibe cei ca tine de unde se inspira
                              Last edited by dsign; 23 December 2014, 09:43. Reason: Automerged Doublepost
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Buna seara,ce puteti spune de asa ceva...va puteti da cu parerea??care ar fi mai ok..
                                http://www.*******.ro/magazin/kit-su...id-179971.html
                                http://www.*******.ro/magazin/kit-su...id-179970.html
                                http://www.*******.ro/magazin/kit-su...id-179968.html
                                http://www.*******.ro/magazin/kit-su...az-id-627.html
                                http://www.*******.ro/magazin/kit-su...ero-id-74.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google