Demontare pompa benzina 1.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu sant in tema deloc...tu ai un Logan, pe la mine trec zeci... cel putin 10-20% probleme de alimentare benzina ...asta pe langa pompa arsa...
    Preturile sant cit se poate de reale...variaza de la 300-350 pina la 400-500RON...OEM sau producator bun ...restul e cancan...
    Ca tu vrei totul mestecat e alta treaba...sau ca nu stii sa folosesti Goagalul...
    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

    Comment


    • Te rog sa dai un link daca stii sa folosesti google-ul. Repet, pret oficial, magazin serios.
      Eu lucrez ca voluntar pt google, si totusi nu stiu sa-l folosesc...

      Comment


      • Gata domnilor; ne calmam si discutam politicos, despre subiect.
        Multumesc.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Ok, doua link-uri sunt bune, cu ceea ce ma intereseaza.
          Nu stiu de ce au fost nevoie de atatea postari pentru asta. In fine, pana la urma e bine si asa.
          Mersi.

          Comment


          • Sambata am fost la reprezentanta Dacia si pretul de magazin e 860 Lei, ansamblul (doar asa se vinde la reprezentanta).
            La service mi-au spus sa nu imi fac griji pentu ca ceea ce tiuie e supapa de presiune de pe rezervor, atunci cand merg cu prea putina benzina si e temperatura ridicata se formeaza vapori si automat presiune in rezervor.

            Comment


            • salutare tuturor, azi mi am desfacut si eu pompa de benzina, pompa se poate scoate si fara sa dai plutitorul jos, o cheie in cruce facuta bine nteles si e gata, dar vreau sa va spun ca am gasit nisip din belsug si ceva ca un fel de calt, benzina noastra scumpa si proasta, am curatat si injectoarele si acolo plin de nisip atasez si nite poze..... mentionez ca ultimele trei poze este mizeria din injectoare.
              Attached Files

              Comment


              • Zilele urmatoare tre sa-mi fac timp sa verific ce noutati mai sunt pe la pompa, de vreo saptamana bordul imi arata toate liniutele pline la benzina, iar golanul a facut vreo 3-400 km, deci treaba-i naspa, s-a intamplat ceva pe la plutitor. Daca era sa se "inece", trebuia sa-mi arate rezervorul gol, nu ? Dar daca imi arata plin desi benzina se consuma, oare ce s-o fi intamplat ? A mai patit cineva ? Multumesc.

                Comment


                • Ai pus prea multa benzina, teoretic la urmatorul plin isi va reveni, dar pune numai pana la primul click.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Multumesc mult. Stau cu ochii pe bord urmatoarea perioada si cu bidonul de 5 litri in portbagaj sa nu fac pana prostului.

                    Comment


                    • Am rezolvat problema. Dupa demontarea pompei, am constatat ca sub capacul pompei, mufa maro cu doua fire negre nu face contact ferm, se "balangane", am strans pinii, remontat si gata, de vreo doua saptamani, bordul afiseaza corect nivelul benzinei din rezervor.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Salut cum pot sa scot furtunul care duce la motoras casa pot sa il schimb ca m.am chinuit si nu am putut.

                        Comment


                        • Il incalzesti cu un föhn.......

                          Comment


                          • Bună ziua , am si eu o întrebare poate stie cineva de ce imi moare motorul din putere dupa ce depasesc 2500 de turatii , zici ca merge in 3

                            Comment


                            • Verifica presiunea in rampa injectoare...
                              Daca nu e cat trebuie verifica supapa regulatoare...de foarte multe ori aia e de vina...
                              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google