Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si nu orice ecran, ci un 4K ;)
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • si nu in ultimul rand, pierde semnalul unde alte telefoane (S4 si iphone 4(cred)) au semnal.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by darksid3 View Post
        Si nu orice ecran, ci un 4K ;)
        La ce telefon te referi ca are ecran 4K?

        Comment


        • LG G3, de ce nu citești tot?
          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

          Comment


          • Quad HD, am vrut sa zic...ma gandeam la televizoare
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Intrebarea mea, Ursamajor, daca nu ti-ai dat seama, a fost ca o sugestie de a corecta o mica eroare. Asta am vrut sa aud.
              Oricum, din ce-am vazut, ecranul lui G3 e sub Note3/S5, nu mai zic fata de Note 4.
              Ecranul lui Iphone 6/6 Plus mi se pare exceptional. O dau in ecrane pentru ca-i primul impact cu telefonul.
              Last edited by andreyi; 26 November 2014, 09:42.

              Comment


              • Asta cu rezoluția ecranelor telefoanelor e ca și cu megapixelii camerelor. Pe 22" la full HD nu mă deranjează nimic, iar ăștia pun pe un căcat de 5-6" quad HD. Marketing curat, ca să plătească proștii mai mult.
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • Originally posted by andreyi View Post
                  Intrebarea mea, Ursamajor, daca nu ti-ai dat seama, a fost ca o sugestie de a corecta o mica eroare. Asta am vrut sa aud.
                  Oricum, din ce-am vazut, ecranul lui G3 e sub Note3/S5, nu mai zic fata de Note 4.
                  Ecranul lui Iphone 6/6 Plus mi se pare exceptional. O dau in ecrane pentru ca-i primul impact cu telefonul.
                  Acum depinde de ochiul fiecaruia,sau ce vrea sa vada ochiul,eu nu suport si nu am suportat, ecranele Samsung,parca iti tipa culorile in ochi.
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • Probabil fiindcă au setările la maximum.
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Ecranul de la iphone cine-l fabrica?

                      Comment


                      • putin off topic, dar in bazar poate nu gasesc atatia pasionati de telefoane/tablete ca aici...
                        are cineva un nexus 7 cu ecanul spart sau alta defectiune? imi trebuie si mie ansamblul micro usb...
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Ecranul de la iphone cine-l fabrica?
                          Lg )))))))))
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Parca se lucreaza cu parbrize de la Sharp si Lg,incepand cu i5.

                            Trimis cu Nokia 1100
                            LOGAN--> <--TOYOTA

                            Comment


                            • Originally posted by andreyi View Post
                              Intrebarea mea, Ursamajor, daca nu ti-ai dat seama, a fost ca o sugestie de a corecta o mica eroare.
                              Ei, lăsați, ai zis-o și tu după ce s-a corectat emitentul.
                              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                              Comment


                              • Ieri am intrat si eu in posesia telefonului comandat in vinerea intunecata.
                                Pana acum impresia in utilizare e foarte buna comparativ cu androidul anterior.
                                In primul rand e o diferenta de calitate perceputa a aparatului....la S3 era mult plastic, la nokia am o rama metalica si o carcasa spate care se simte la atingere ca un bord de masina premium
                                Se misca foarte bine, aplicatiile imi sunt suficiente, tot ce foloseam pe android am gasit si pe windows.
                                Camera e mai buna decat cea de pe S3, partea de mail este mai bine implementata. Atunci cand trimit poze pe mail mi le redimensioneaza automat.....dintr-o poza facuta la rezolutie maxima, care avea pe S3 cam 3-4 MB, pozele pe de 925 mi le incarca cu 300-500 KB....foarte bine pentru economia de date.
                                Partea de navigatie offline e foarte misto si imi place si aplicatia City Lens.
                                Ce mi-a placut iarasi fata de android.....am putut dezinstala toate aplicatiile de care nu am nevoie, fara a avea nevoie de root sau alte artificii.....mi se pare o idee foarte buna - aviz celor care spuneau ca WP e un sistem de operare rigid!
                                Acum si cele mai putin bune: nu pot lega telefonul la smart TV (dar asta stiam deja), bateria care m-a impresionat in mod foarte neplacut...am ajuns acasa cu telefonul inchis (sper ca autonomia va mai creste totusi dupa cateva cicluri de incarcare-descarcare) si.....display-ul care totusi imi pare mai slabut decat cel de pe S3 (aici poate m-am obisnuit eu cu culorile foarte puternice de la vechiul telefon).
                                Una peste alta, consider ca am facut totusi un pas inainte fata de vechiul android.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google