Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut,
    Ce am adaugat eu de-a lungul timpului la loganul meu

    montat obturatoare praf
    cheder compartiment motor(1310)
    presuri cauciuc
    alarma eaglemaister e8
    huse scaune
    media nav
    jante aliaj (export)

    urmeaza::
    cotiera
    folie geamuri
    activare semnal impuls si hsa
    aparatori noroi la roti (pe 28.11 am programre pentru montaj ultima zi de promotie Dacia_)
    tubulatura (conducte) pentru locurile din spate
    suport ochelari
    iluminare torpedou
    incalzire in scaune fata + carenaj +instaltie

    acum depinde si de timpul disponibil
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • [QUOTE=bobbyred;1632690]Salut,
      Ce am adaugat eu de-a lungul timpului la loganul meu

      activare semnal impuls si hsa
      tubulatura (conducte) pentru locurile din spate
      suport ochelari
      iluminare torpedou

      acestea si eu le am in plan


      aparatori noroi la roti (pe 28.11 am programre pentru montaj ultima zi de promotie Dacia_)

      aparatorile de noroi sunt extrem de utile,eu de cand le am montat am masina mai curata, chiar protejeaza tabla, mai ales ca eu merg destul pe drumuri cu noroi si pietris, dar si acum ca vine iarna, cu zapada si sare aruncata pe drumuri

      Comment


      • Am uitat sa afisej agatatorile de bagaje din portbagaj
        Imprumutate de la un s-class
        sigpic

        Comment


        • Imbunatatiri:
          Alarma
          Presuri de noroi glendring
          Cheder compatiment motor (1310)
          Obturatoare praf
          Cheder usi
          Cotiera
          Activare hsa, semnalizare impuls si deschidere inteligenta
          Montat aparatori noroi si deflector bara fata si in fata rotilor din fata
          Montat plasa la aeroterma, ca sa nu mai intre frunze (cu ajutorul lui Fabian)
          Inlocuit becuri plafoniera si portbagaj cu leduri

          Saptamana asta urmeaza iluminare torpedou (cu ajutorul lui Fabian)
          Montat tubulatura aer spate, sambata, daca timpul ne va permite.

          Comment


          • Un sfat pentru tubulatura
            Moteaza pe bucati asa cum a venit ea.
            sigpic

            Comment


            • Multumesc pentru sfat.

              Am citit pe aici, un alta. Este importanta bara stabilizatoare la o masina? Intreb si eu, ca nu stiu daca si masina mea este echipata cu asa ceva.
              Last edited by aris86; 26 November 2014, 10:44. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • @aris86 Cauți (3), e montată în spatele roților față (spre habitaclu).
                Attached Files
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Originally posted by bobbyred View Post
                  tubulatura (conducte) pentru locurile din spate
                  Nu a venit din fabrică echipat cu aşa ceva, mai ales că vorbim despre o motorizare Diesel?

                  Comment


                  • Numai au nici diesel-urile montate. Cel mai bine se observa la GFN care a montat lumina sub scaunele din spate, unde este mocheta decupata.
                    Last edited by aris86; 26 November 2014, 11:27.

                    Comment


                    • @aris86: Mulţumesc frumos pentru precizare, chiar nu ştiam acest amănunt.

                      P.S Păcat că la Dacia evoluţia presupune mari sacrificii. Este doar o constatare, nu vreau să intru în polemică cu nimeni...

                      Comment


                      • La mine nu a avut din fabrica; dci 90cp laureate
                        My Ride sigpic

                        Comment


                        • Incep sa ma gindesc la alt tip de masina pentru urmatoarea, Dacia S2 dCi 90 hp fara bara stabilizatoare e grav... La un ruliu asa mare ca la Dacia ( toate modelele de Dacia sint cu ruliu serios ) acceptat, fara bara stabilizatoare e foarte nasol...
                          Cel putin asta a mea care o am acum - si are bara stabilizatoare ! - se inclina pe viraje de toata lumea care merge cu mine crede ca ne rasturnam la fiecare viraj,..
                          Last edited by bogdan_cr; 26 November 2014, 13:32.

                          Comment


                          • Cine a spus că nu are bară stabilizatoare? Ultimele postări se refereau la lipsa conductelor de climatizare pentru locurile din spate, nicidecum la bara stabilizatoare.

                            Comment


                            • Logan 2 nu mai are bara stabilizatoare. Si eu am ramas paf cand am auzit.

                              Comment


                              • Pe echiparea Acces lipsește bara stabilizatoare, dar apare scutul pentru conducte (căutați pozele lui Oti) mașina având suspensie normală, nu ranforsată( un fel de PDG).

                                Ce ne mai place să ne dăm cu părerea, apropo ralanti instabil la 1,6 16v mai are cineva(e un ots recent).
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google