becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by B997NDL View Post
    ti se par mult mai puternice fiindca e lumina alba, dar lumina alba nu "penetreaza" niciodata ca cea usor galbuie.
    acum am night breaker unlimited care lumineaza super, dar mi se pare ca se incalzesc cam tare. as incerca data viitoare as incerca philips xtreme vision, cele cu +130% luminozitate. nu vreau nimic alb, cool blue, gen xenon fiindca nu sunt eficiente, si nici nu mi se pare ca arata nemaipomenit.
    dar asta e parerea mea.
    uite astea. au pret bunicel acum.
    http://www.becurionline.ro/bec-far-h...-125828.p.html
    si la nightbraker lumina era alb rece (mai ales pe faza lunga) si deja incepuse sa ma deranjeze diferenta aceea de nuanta, de la scurta la lunga... la philips culoarea e aproape la fel (putin mai galbuie pe lunga) si pe scurta e mai puternica lumina, nu doar mi se pare... am testat asta cu becuri diferite (osram si philips)..
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • Originally posted by Madutzu25 View Post
      Am osram night braker + de mai bine de un an si inca merg fara probleme (faruri + proiectoare). Exista un mic amanunt care scurteaza durata de viata a becului: la montaj nu trebuie sa atingi sticla becului. Nu toata lumea tine cont de acest aspect.
      .................
      Nu mergi toata ziua cu scurta aprinsa, si/sau circuli putin.
      La mine au tinut 3 luni, 1 saptamana diferente de viata.

      La astea normale (Osram si Hella) ma tin 2 ani fara stres.

      Comment


      • Nu circul cu faza scurta ziua, am drl. Insa circul in fiecare seara cu masina si evident, folosesc faza scurta. Nu te contrazic, e posibil sa tina mai putin in unele cazuri; eu sunt multumit de becuri, si-au meritat banii
        My Ride sigpic

        Comment


        • Originally posted by Octavian View Post
          La astea normale (Osram si Hella) ma tin 2 ani fara stres.
          Din acelaşi motiv am ales şi eu tot Osram.

          Comment


          • Tocmai ce am comandat la baietii astia un set de bece, daca tot le au -20% reduse:



            Aproximez ca cel tarziu in ianuarie astea actuale (tot philips, 100%+ light), cedeaza.
            M-au sunat si maine intru in posesia lor.

            Comment


            • Originally posted by Kojak View Post
              Aproximez ca cel tarziu in ianuarie astea actuale (tot philips, 100%+ light), cedeaza.
              De când le ai montate pe maşină?

              Comment


              • Decembrie 2013.
                Din experienta anilor trecuti, ma tin 1-1.2ani, sau cca. 20-25 mii km rulati.
                Din astia 20-25 mii km, cca. 80-85% cu farurile aprinse.
                Last edited by Kojak; 28 November 2014, 16:13.

                Comment


                • Daca mergi mereu cu ele aprinse, x-treame power tin 6 luni, sau vreo 15000km, testat de 2 ori. dar merita.

                  Comment


                  • Iti dai seama ca nu merg non-stop cu ele on.
                    In oras pe timp de zi si vreme buna nu le aprind.

                    Comment


                    • Originally posted by Kojak View Post
                      ...ma tin 1-1.2ani, sau cca. 20-25 mii km rulati.
                      Cu alte cuvinte, 1-1,2 ani versus 3 ani cât m-au ţinut cele din echiparea de origine.

                      Comment


                      • Alea de pe echiparea de origine...hmm, eu le-am schimbat inainte sa se arda (trecusera peste 3 ani de zile si inca palpaiau fara greturi )...si zici ca s-a facut lumina cand am trecut la philipsuri.

                        Ma astept ca +130% comandate acum sa ma tina mai putin decat +100% actuale.

                        Comment


                        • Originally posted by IancuMIC View Post
                          Nu trebuie sa am dreptate.
                          nu ti-am dat dreptate fiindca e musai sa ai dreptate. dar ai fost primul care a spus-o, desi o stiau mai multi. daca o spunea altcineva, ii dadeam lui dreptate. ideea e ca teoria cu matuitul farului, din cauza ca ai pus un deget pe sticla, n-am mai auzt-o. cata grasime sa aiba o amprenta ca sa matuiasca un far ?!

                          Comment


                          • Originally posted by B997NDL View Post
                            cata grasime sa aiba o amprenta ca sa matuiasca un far ?!
                            Depinde de situatiune...daca ai luat masa la che-eif-sii, nu te-ai curatat pe manini si te-ai dus sa gadili becurile...

                            Comment


                            • Eu pe night breakerele mele am pus mana big style, ca n-am stiut eu treaba aia cum ca nu ar fi voie sa le apuci de sticla. Da' inca sunt bune, din septembrie 2013.

                              @ Kojak - sa lasi o recenzie la alea, ca si eu sunt in dubii ,sa le iau sau nu. Mare cost nu e, ca pe night breakere am dat sai'jde lei, acu sa dau 80 mi se pare ok, daca isi fac treaba bine.

                              Comment


                              • Originally posted by 30_VLD View Post
                                acu sa dau 80 mi se pare ok, daca isi fac treaba bine.
                                sunt 96 lei cu tot cu transport...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google