Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by t0rquemada View Post
    Autorearmare: pe Laureate e prezentă, descui din telecomandă(din greșeală) după 2 min se încuie singură.

    CAR-ul(încuierea ușilor la 7KM/h) nu are treabă.
    Inseamna ca nu am citit eu bine in manual.Sau am cautat aiurea pe camp,la alte capitole,nu unde trebuia.Multumesc t0rquemada.

    Comment


    • Originally posted by Marian SLZ View Post
      Iesind din bloc deschid masina din telecomanda.Un vecin ma opreste sa-mi spuna nu stiu ce treburi,pret de 3-4 minute.Atunci observ ca masina se inchide singura,fara a apasa butonul de inchidere de pe telecomanda.La masinile voastre e la fel?
      Funcţia aceasta este prezentă şi la mine, Logan Laureate pH2.

      Comment


      • Si loganul 1 facea asta din 2005... E si normal sa se incuie singura daca o dessui si nu deschizi usa.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Loganul vechi,din 2005,nu avea asa ceva in zestrea ei de dotari(era Preferance).Acum o conduce tatal meu,am sa verific daca face si ea la fel.

          Comment


          • @einstein1984 Oare? Că e funcție de echipare.

            @Marian SLZ: La cea veche te poți juca cu ddt și activezi funcția
            Attached Files
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • si daca ies din masina, las cheia in contact si inchid usa? risc sa raman pe dinafara? sau se inchide automat doar dupa ce a fost deblocata inainte?
              sigpic

              Comment


              • Într-adevăr intervalul de blocare automată în cazul în care, după ce descui maşina nu deschizi nicio portieră este de 30 de secunde. Mi se părea cam mult 2-3 minute, cum am citit din descrierile celorlalţi colegi, ca de obicei un print-screen direct de la sursă nu lasă loc de niciun fel de interpretări.

                Comment


                • Cam atat sta si la mine 30 sec si dupa se incuie.


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  sigpic

                  Comment


                  • @pilifida: Nu merge în situația descrisă de tine.

                    @Ampt & stoicanu: La mine(x52) pe cronometru 1 min 58sec(teste în de curs de 5 minute), posibil interval mai mic dacă perioada intre ultima blocare și deblocare e mai mare(Ledul din bord stins)
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Posibil chiar acum fac testul din nou


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      sigpic

                      Comment


                      • @pilifida: daca ai functia de autoblocare automata cu usile inchise, dupa inchiderea ultimei usi deschise se va arma, chiar daca ai uitat cheia in contact.

                        Comment


                        • Originally posted by pilifida View Post
                          si daca ies din masina, las cheia in contact si inchid usa? risc sa raman pe dinafara? sau se inchide automat doar dupa ce a fost deblocata inainte?
                          Cum naiba incui masina cu cheia in contact si cu tine afara? ca daca o faci pe geam nu ramai pe dinafara.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • La x52 e o smecherie cu butonul de blocare de pe bord, astfel că poți bloca ușule fără cheie.


                            @aris86: Confunzi alarma(last door arming/eaglemaster) cu BCM-ul(vezi poza de la #825)
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Nu confund alarma. Este un paragraf in carte. O sa caut diseara si o sa fac o poza. Stiu de acest lucru, cand am citit despre activarea inchiderii la 7 km/h.

                              Comment


                              • Dacă zici tu
                                Attached Files
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google