Cum Facem Sa Nu Mai Intre Nisipul Si Sa Stea Intre Prag Si Aripa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    E vreo smecherie sa faci asta cu portiera inchisa, ca nu pricep...
    Nu se stropeşte deloc în interiorul maşinii.

    Comment


    • 2 stropi de apa nu conteaza, la cat balastru iese de acolo.

      Comment


      • Cu putina indemanare nu stropesti interiorul masinii.M-am ingrozit si eu ce a putut sa iasa de acolo cand am bagat jetul de apa.
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • Spalati acolo bine si apoi puneti silicon transparent sau negru acolo unde se prinde sortul de carenajul ala de la roata are o gaura

          Comment


          • he he. eu ma refeream la spalatul cu portiera deschisa. am citit doar spatiile dintre cuvinte din post
            cu portiera inchisa dureaza prea mult (consum de apa si curent). si ce are daca intra putini vapori de apa?
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by bogdan_1984 View Post
              cu portiera inchisa dureaza prea mult (consum de apa si curent).
              Când faci acest lucru la spălătorie şi nu acasă, acest detaliu parcă nu mai contează aşa de mult.

              Comment


              • Originally posted by Archangel80 View Post
                Probabil la Ph2 au schimbat ceva pe acolo, scurgeri, nu stiu ce sa zic. Insa eu dupa 2 ani si 30k km, e curat ca din fabrica. Nu am dat niciodata cu jet in zona aia, insa o sa dau dupa ce am vazut ca e bine totusi. Masina are paratori noroi. E asa de curat ca se vad suruburile ce prind carenajul si aparatoarea de noroi.
                Sustin ceea ce spune colegul... si eu m-am uitat acolo si este curat, se vad suruburile de prindere carenaj. Am 4 ani si 50 mii. Nu am aparatori de noroi si nici nu am spalat niciodata acolo.
                In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                http://searchme71.blogspot.com/

                Comment


                • Originally posted by Ampt View Post
                  Îţi recomand spălătoria de lângă Billa Drumul Taberei, de acum trei ani când s-a deschis eu numai aici spăl maşina, iar preţul pentru un interior şi exterior este de 17 lei (9 lei spălat exterior şi 8 lei spălat interior).
                  Şi îţi garantez că nu îţi nimeni de acolo taxa suplimentară pentru zona cu pământ de flori!
                  Si eu de un an de zile tot acolo spal masina , recomand spalatoria ... Sincer am ramas cand vad ce se poate aduna acolo, am sa verific si revin cu detalii.

                  Comment


                  • Originally posted by search_me71 View Post
                    Sustin ceea ce spune colegul... si eu m-am uitat acolo si este curat, se vad suruburile de prindere carenaj. Am 4 ani si 50 mii. Nu am aparatori de noroi si nici nu am spalat niciodata acolo.
                    Poate aţi fost voi mai norocoşi...
                    Şi eu tot Ph2 am şi din păcate confirm că intră mizerie la greu în zona cu pricina. Practic când se poziţionează jetul de apă la acea îmbinare dintre prag şi aripă, nu poţi decât să te minunezi când vezi ce iese de acolo.

                    Comment


                    • Referitor la problema cu mizeria stransa , in partea de jos chiar intre prag si aripa(exact langa surubul ce strange aripa de prag)este o gaura mica, daca bagati o surubelnita lata si o largiti un pic nu veti mai avea probleme.Locasul acela cred ca este din fabrica dar cu timpul s-a infundat cu mizerie . Eu asa am rezolvat problema.
                      Ps mizeria o strangea numai in partea stanga ceea ce m-a facut curios de ce se intampla asa, si dupa o verificare mai atenta am vazut locasul acela intre aripa si prag.

                      Comment


                      • Gaura aia am largit-o si eu , si .... degeaba . Metoda ar fi ea buna daca acolo s-ar aduna numai praf , nisip .... Dar ce te faci cand pe acolo mai intra si frunze? e de ajuns o frunza sa se aseze cum trebuie si gata gaura , e astupata . Am vazut la un coleg de forum , ca lui chiar ii crescuse o mica planta acolo . Eu sincer sa fiu , am furat ideea din tutorialul lui Cristi
                        Last edited by 77sky; 4 June 2014, 22:28.

                        Comment


                        • Astazi cand am spalat masina am scos un dop din acela de la prag,cand am bagat degetul foarte mult noroi in prag,stie cineva cum fac sa curat ?
                          Uitati o poza sa va faceti o idee unde se afla dopurile.
                          Attached Files
                          Last edited by 77sky; 17 August 2014, 14:42.
                          Prea multii prostii pentru o tara asa mica

                          Comment


                          • esti sigur ca acolo era noroi?
                            nu cumva era ceara? vaselina? daca nu era, arde-i niste vaselina, se imbiba bine in praful de acolo...
                            Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google