Intensitate Luminoasa Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    si cand te gandesti ca sunt chiar langa minimelfurile care le-a incercuit in poze

    Comment


    • #17
      ..poate pentru ca a legat caracteristica componentei ...

      Sent using Forum Runner
      Mai este mult pana departe ...sigpic

      Comment


      • #18
        Analizand schema, constatam ca rezistenta este in serie cu ledurile. Sigur, se poate umbla la cele 3 rezistente, de pe fiecare din cele 3 "ramuri" de leduri, dar autorul schemei a preferat aceasta varianta, mai "neortodoxa".
        Attached Files
        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

        Comment


        • #19
          daca se umbla la valorile alea cred ca rezultatul este zero ! verific daca am timp in w-end.
          Mai este mult pana departe ...sigpic

          Comment


          • #20
            http://www.loganclub.ro/forum/attach...1410500523-vin cu o solutie tehnica foarte buna si anume:in baza primului tranzistor din schema conecteaza un potentiometru de aprox.10k legat astfel:un capat la masa,celalalt capat la intrare si cursoul catre montajul electronic sau daca nu poate fi legat la +.Reglandu-se din potentiometru se regleaza deschiderea grupului de tranzistori si implicit valoarea curentului prin grupul de leduri,regland astfel intensitatea luminoasa a acestora de la stins pana la intensitate maxima.SUCCES.

            Comment


            • #21
              momentan nu sunt atras de aceasta modificare, dar ma intreb si eu ca orice spectator:
              de ce sa vrei reglaj manual?
              nu te-ar coafa un reglaj automat?
              Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

              Comment


              • #22
                Salut ! Scuze de intarziere ! Multumesc tuturor celor care au raspuns ! @mariannn, la ce te referi cu reglajul automat? Reglaj automat in functie de ce anume? De lumina din exterior? As prefera manual, pentru ca e in functie de "moftul" meu.

                Comment


                • #23
                  normal ca reglaj automat in functie de lumina exterioara...
                  vezi pe pagina anterioasa, scrie mai detaliat!
                  Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google